1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Milletvekili Atilla Kart MİT'i kime şikayet ediyor?
CHP Milletvekili Atilla Kart MİT'i kime şikayet ediyor?

CHP Milletvekili Atilla Kart MİT'i kime şikayet ediyor?

CHP Konya milletvekili Atilla Kart, istihbarat teşkilatları Türkiye'de cirit atan ülkelere MİT'i mi şikayet ediyor?Atilla Kart MİT'e çamur atarken hangi istihbarat teşkilatlarını görmezden geliyor?

A+A-

AK Parti hükümetini Yasin El Kadı’yla irtbatlandırmaya çalışan hizmet hareketinin sözcülüğünü yapan CHP Konya milletvekili Atilla Kart, Türkiye’yi kurgulanan tezgahla Amerika ve İsrail’e mi şikayet ediyor?

Atilla Kart yaptığı açıklamada, “Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğumuz 2006/25523 – 2006/20999 karar, 25.12.2006tarihli Kovuşturmaya Yer Olmadığına” dair kararıyla Şüpheliler hakkındaki bazı iddialar yönünden takipsizlik kararı vermiş; Terör Örgütünün Finansmanı ve Teröre Destek verilmesi iddialarıyla ilgili olarak ise tefrik kararı vererek, CMK’nun 250. maddesi uyarınca görevli İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına evrakı göndermiştir. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı iseYasa dışı terör örgütünün finansmanı” iddiasıyla 2006/1507soruşturma sayılı evrak üzerinden dosya açmış, ancak 6 yıl boyunca dosyada hiçbir işlem yapmadığı görülmüştür. Tarafımızdan olayın takip ve tahkik edilmesi üzerine 11.10.2012 tarihinde savsaklarcasına ve  tümü bir paragraftan ibaret olan bir karar ile takipsizlik kararı vermiştir” diyor.

MİT ve Hükümetin örgütlerle birlikte çalıştığını iddia eden CHP Konya Milletvekili Atilla Kart milletin mi vekili yoksa dış güçlere belge hazırlayıcısı bir sorumluluk mu üstleniyor?

İşine geldiğinde yargı kararına uyulmalı diyen CHP Milletvekili Kart, neden savcının kararını savsaklama olarak değerlendiriyor? Türkiye’yi terör örgütleriyle irtibatlandırarak Türkiye’nin itibarını zedelemeye çalışanlar, ancak kendi itibarlarını zedelendirir. Amerika ve İsrail her ülkede istediği gibi cirit atacak, istediği gruplarla irtibata geçecek, milletvekili Atilla Kart onlarla ilgili en küçük endişesini gündeme taşımayacak, iddia konusu olan irtibat doğru bile olsa sınır güvenliğini korumak için iritibata geçilmesini dünyaya duyuran, MİT’i itibarsızlaştıran bir rol üstlenecek!

Biz de kendisine bir soru yöneltiyoruz: Atilla Kart, iddiaların doğru bile olsa bir devlet güvenlik sırrını dünyaya ifşa etmek sana yakışıyor mu?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.