1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. ByLock şahsa özel FETÖ’nün kimlik kartıdır!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

ByLock şahsa özel FETÖ’nün kimlik kartıdır!

A+A-

FETÖ mücadelesinde emniyet ve yargının üzerinde hiçbir şahıs ve hiçbir kurum olamaz; siyasilerin yargının üzerinden ellerini çekmesi gerekiyor.

Sayısı kaç olursa olsun bazı siyaset adamlarının kişisel yakınlığı olan FETÖ sanıkları için yargı üzerinde bir hatır ya da baskı oluşturduğunu kamuoyundan duyuyoruz, şahsen bizim herhangi bir siyaset adamının birileri için aracı olduğunu duyumdan öte ulaştığımız sağlam bir bilgi yok.

Emniyet ve yargı mensupları, milletin karşı koyduğu darbe girişiminin müsebbibi olan sivil ve resmi FETÖ sanıklarını, hakkettikleri cezayı almaları için millet ve devlet adına yetkilendirilmiş kişilerdir.   

Siyasi iradenin emniyet ve yargı mensuplarını gözü gibi koruması, milletin kendilerine yüklediği bir vebaldir.

Kişisel tanışıklığı olan şüphelinin ya da sanığın akıbetini öğrenme çabasında olan siyasetçilerimizin, FETÖ Davaları’nın seyri hakkında emniyet ve yargı mensuplarından bilgi alma ya da siyasi iradenin kendileri için ne yapabileceğini sorma sorumluluğu vardır.

FETÖ Davaları’nın emniyetten savcılığa, savcılıktan hakimlik aşamasına ulaşan yargılama sürecine kadar, şüpheliler hakkında hazırlanan iddianame ve yargılama aşamasındaki hakimlerimizin ceza yasalarını uygulama inisiyatifi, devletimizin itibar ve adalet uygulamasının devletleşmiş resmi/resmiyetidir.

Tanışıklığı olan şahısların itibarları, devletimizi itibarsızlaştırmak ya da devletimizi emperyalist ülkelerin sömürge devleti haline getirmek isteyenlerin itibarıyla kıyaslanamayacağı gibi, devletimizin kendilerine görev olarak yüklediği imtiyaz ve sıfatları, hainlerin kurtarılması veya daha az ceza alması için kullanmak, daha büyük hainliktir.

Daha öncesinde niyetlerini okusak da bu kadar hain olduklarını bilmiyorduk bahanesi de kalmamıştır.

FETÖ sanıklarının sivil ya da resmi ayrımı da yapılamaz. Bu örgütün finans havuzunu oluşturan FETÖ sanıkları, emniyet ve yargıda kumpas kuran FETÖ sanıkları ve darbe girişiminde bulunan FETÖ sanıkları aynıdır. FETÖ’nün devlet kurumlarımızda yuvalanması için FETÖ’ye üniversitelerde kamu personeli hazırlayan FETÖcü akademisyenler de aynıdır. Onların yetiştirdiği kişiler devlet kurumlarımızı işgal etmiştir.

Yazımızın başlığını bu girizgahtan sonra sonlandırabiliriz. ByLock her şahsın kendisi için çıkarttığı kredi kartı gibidir, tartışmasız şahıslara ait olan şifreli bir haberleşme programıdır. Nasıl ki kredi kartları ihtiyaç halinde kullanılıyorsa, ByLock yükleyenlerin de ihtiyaç halinde irtibata geçecekleri ya da kendileriyle irtibata geçileceği, yine kendilerine ait şifrelerle iletişim kurulan bir program olduğu unutulmamalıdır.

Bugün ByLock yazışmalarında kişinin kaç giriş yaptığı, kaç mesaj okuduğu ya da kaç mesaj yazdığı üzerinden yapılan tartışmalara farklı bir soru yöneltmek yerinde olacaktır: Eğer FETÖ’nün hain darbesi gerçekleşmiş olsaydı, yüklenen ByLockların içinde hiç yazışma yapmayan FETÖcüler bile, nasıl bir imtiyaza kavuşacaktı?

Bazı ByLock kullanıcıları ailelerin ortak kullandığı kredi kartı uygulaması gibi, aynı kullanıcı adı ve şifreleri kullanarak, hesaplarına düşen mesajlaşmaları okumuş ya da cevap vermişlerdir. Hepsi ayrı ayrı girişler üzerinden tespit edilmiştir. 

Siyaset adamlarımızın yargı üzerinde bir hatır ve baskı oluşturduğuna inanmak istemiyoruz.

ByLock FETÖ’nün kimlik kartıdır, buna rağmen ByLock yükleyen kişi hakkında savunucu dil kullanmak ya da onları temize çıkarmak için çaba sarfetmek, hatırdan öte FETÖ yapısıyla gün yüzüne çıkmamış kirli bir ilişki içinde olunduğu gerçeğini gösterir!

Önceki ve Sonraki Yazılar