1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Bu nasıl bir rezilliktir Sayın Bakan!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu nasıl bir rezilliktir Sayın Bakan!

A+A-

Özel Merve Eğitim Kurumları A.Ş. ve Özel Sabah Eğitim Hizmetleri A.Ş’ye, “Terör Örgütüne Finansman sağlama, 213 Vergi Kanunu’na Muhalafet” suçlarından dolayı Konya 3. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla 17.05.2016 tarihinde kayyum atanmıştı.

Kayyum heyetinin ilk yaptığı iş, paralel yapının okul müdürlerinin görevlerine son vermek oldu. Yerlerine de güvenilir isimler tespit edildi, müdür olarak atandı.

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Okullar Genel Müdürlüğü, hiçbir ayrım yapmadan sistem üzerinden paralel yapıya bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin lisanslarını iptal etti.

Kayyum tarafından atanan okul müdürlerinin isimleri de araya kaynadı, onlar da FETÖcü oldukları gerekçesiyle lisansları iptal edilenlerin arasında yerlerini aldı.

Kayyum Heyeti Üyeleri de, ben de Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’le görüşerek durumun düzeltilmesine katkı sağladık.

FETÖcüleri temizlemesi için mahkemenin atadığı kayumlar tarafından görevlendirilen okul müdürleri, FETÖcülükten lisansları iptal edilen bir bakanlık rezaletine tanık oldu.

Durum düzeltildi.

Sonra okul müdürlerinden ikisi sözleşmeli öğretmenlik için Milli Eğitim Bakanlığına müracaat etti.

Kayyum tarafından atanan, FETÖ okullarını temizlemek için görevlendirilen insanlar, öğretmenlik mülakatında önceliğin kendilerine tanınacağından emindi.

Lisansları iptal edilen öğretmenlerin lisansları yeniden iade edildi edilmesine ama bu kez de FETÖ’nün okullarına kayyum tarafından atanan öğretmenlerin, yine sistem üzerinden FETÖcü okullarda görev yapan öğretmenlerle aynı statüde değerlendirilen cezalı öğretmenler olduğu notu girildi.

Şemsettin Tüzel ve Cem Doğru cezalı öğretmenler listesinde görüldüğü için, eksik puan verildi. Her ikisi de sözleşmeli öğretmenlik atamasından mahrum edildi.

Bu nasıl bir kepazeliktir. Gerçekten bu nasıl bir rezilliktir. Bu öğretmenler darbe girişimi sonuç vermiş olsaydı, atandıkları okul önünde infazları gerçekleşecek insanlardı belki de.

Bakanlık tarafından FETÖcü oldukları gerekçesiyle açığa alınan öğretmenlerin tebliğini bekletme iradesi gösterenler, neden sistem hatasının giderilmesinde aynı çabayı göstermiyor?

Şemsettin Tüzel ve Cem Doğru’nun mebbis sisteminden cezaları hemen kaldırılmalıdır. Aynı şekilde Yücel Kemendi, Abdullah Tekin ve İsmail Erdem’in de cezaları kaldırılmalıdır.

Şemsettin Tüzel ve Cem Doğru sistem hatasının mağduriyetini çekemez. Sistem bilgilerini düzeltmeyen kurum yetkilileri hakkında en tepeden en aşağısına kadar soruşturma açılmalıdır.

Önce adamların lisansları iptal edildi, sonra da öğretmen olarak atanmalarının önüne geçildi.

FETÖ’yle uğraşanların akıbeti ortada dedirtmeyin insanlara, herkes işini adam gibi yapsın.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu arkadaşların mağduriyetini hemen gidermeli, atamaları da gerçekleştirilmelidir.

Bakan Yılmaz’dan özür bekliyoruz!

Önceki ve Sonraki Yazılar