1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Boyunduruğa koş, zevleyi vur yanlarına!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Boyunduruğa koş, zevleyi vur yanlarına!

A+A-

Siyasette irade gösteremeyenlerin işi genel merkeze havale etmesi kadar utanç veren bir şey olamaz.

AK Parti Konya merkez ilçe ve ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

Nasıl bir çalışma yapıldığını doğrusu akla vuruyorum akıl kabul etmiyor, mantığa vuruyorum mantık safra atar gibi dışa atıyor, vicdan ve inancın zaten en ufak bir karşılığı kalmamış.

Bu işin hiç mübalağası yok, belli ki bazı ilçelerde en az oyu kiminle alırız çalışması yapılmış.

Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek adayların belirlenmesinde sorumlu insanlardır. İl Başkanlığı aday tespit sürecinde hazırladığı raporlardan sorumludur, Tahir Akyürek de genel merkez tarafından arandığında isimler üzerinde irade gösteremediği için sorumludur.

Konya milletvekillerine ne söylesen az gelir. Bu mesele "Hayırlısı olsun" denilecek bir durum da değildir. Yakıştırın bakalım yanınıza utanmaz adamlar!

AK Parti aday belirleme süreci tamamlandığında, büyükşehir belediye başkanlarına isimler mutlaka teyit ettirilir. İlk iki dönemde bizzat Başbakan Erdoğan tarafından Tahir Akyürek’e sorulduğunu bildiğimiz isim teyitleri, temayül değişmediğine göre bu sefer de sorulmuştur.

Adayların içinde ruhsat rüşvetçisi var, hovardası var, şeytana papucunu ters giydirip, bulunduğu ilçenin kaymakamına halı içinde kadın pazarlayan bilmem neyi de var.

Böyle adamlar oy kaybettirdiği gibi, oy kazandıracak bir durumları olsa dahi tercih edilemez. Seçimlerin kazanılacağı ilçelerde adam gibi insanlar tercih edilmelidir.

Kendi bulunduğu makamları korumanın dışında en küçük sorumluluk üstlenmeyen, kendileri bilgilendirildiği halde yanlış insanlara geçit veren bu insanların her tarafı siyasetçi olsa ne olur, beceriksizlikleri paçalarından akıyor. Bu pisliği ileriki dönemlerde kim temizleyecek?!

Doğrudur ya da değildir emin olmadığım için üzerinde fazla durmayacağım; medyaya yansıyan merkez ilçe belediye başkanları değerlendirme raporu nasıl bir müptezelliktir.

İki satır rapor yazmaktan, durum değerlendirmesi yapmaktan aciz insanlar bir partinin yöneticisi olabilir mi? Hemen o raporla ilgili tekzip yayınlanmalıdır, tekzip yayınlanmadığı taktirde, cümle düşüklüklerinden tutun da, değerlendirme safsatalarına varana kadar hepsi il başkanlığının üzerinde kalacaktır.

İsimlerin açıklanması geri dönüşü olmayacak bir karar değildir. Yüksek Seçim Kurulu’na liste verilene kadar isimler değişebilir. Genel Merkez tarafından onaylanmış liste değişmez diye bir kural yoktur, belirlenen adaylar üzerinde ciddi bir çalışma yapılarak değişmesi gereken isimler değiştirilmelidir. Bizlere kimse bir rüşvetçiyi, hovardayı seçme onursuzluğunu yaşatamaz. Kendilerine yakıştırdıklarını bizden beklemeye kimsenin hakkı yoktur.

Bizler inançlarımızla, erdemli insana yüklenen değerlerimizle AK Parti’ye destek veriyoruz. Bizlerin onlarca yıldır verdiği emek, mücadele bir kaç kendini bilmez insanın tercihine teslim edilemeyeceği gibi, ahlaksız insanları da başımıza yönetici yaptıramaz.

Şundan kimsenin şüphesi olmasın; oyumuzu yine AK Parti'ye vereceğiz. Bulunduğumuz mekanları bir kaç domuz işgal etti diye terkedecek değiliz, hem domuzları çıkaracağız emek verdiğimiz mekanlardan hem de AK Parti'ye sahip çıkacağız. Bu adamlar değişecek, kimsenin keyfi için sesimizi kesecek değiliz, bu parti bizim, bu partiyi biz erdemliler hareketi olarak kurduk, erdemli olmaya da devam edeceğiz. İş işten geçtikten sonra, "Ben demiştim" durumunu kendimize de siyasi muhataplara da yaşatmayacağız. Bazı arkadaşlar değerlendirmelerimizden mutlaka rahatsız olacaktır. Yazdıklarımızı AK Parti Konya eski İl Başkanı Ali Sürücü'nün deyimiyle CHP de MHP de yazacaktır bir kenara doğru; benim cevabım yine aynı olacaktır: Allah da yazıyor, CHP'den MHP'den bane ne!

17 Aralık operasyonları sonrası herkeste bir algı oluştu, yerel seçimlerde düşecek olan oy oranı, operasyonlara maledilecektir. Bizler biliyoruz ki esas operasyon il ve ilçe teşkilatları içinde bulunan bir kaç "Mal" tarafından yapılmıştır, AK Parti’ye en az oy kazandıracak isimler başkan adayı olması için teklif edilmiştir. 

Kimse emanet edilen güce sığınmaya kalkmamalıdır, bu millet sürü değildir; gerektiğinde ilin siyasi kanaat önderlerini boyunduruğa koşmayı da yanlarına zevle çakmayı da bilir!

Zevle: Koşum sırasında boyundurukta hayvan boyunlarının içinde kaldığı ikisi bir yanda diğer ikisi öbür yanda dört çubuk. Genelde öküzlere vurulan boyunduruklarda kullanılır.

Daha önce AK Parti Konya İl Başkanlığı'nı uyardığım "Keşke" başlıklı yazıyı okumak için tıklayın!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

Önceki ve Sonraki Yazılar