1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Bizim hesabımız açıktır, sahte hesabımız olmaz!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Bizim hesabımız açıktır, sahte hesabımız olmaz!

A+A-

Konya’da bazı derin adamların ne kadar derin işler çevirdiklerini yazdığımız için olsa gerek sosyal medyada bazı sahte hesaplar açarak Konyalı yöneticilere bir şeyler söyleyenlerin sözleri, bize kadar uzanabiliyor.

Hakkımda tazminat davaları açılmaya başladığında bazı arkadaşlarım kendilerine ‘senet vermemi, icraya koyarak maaşımdan kesilecek paraları korumaya almam gerektiğini’ ısrarlı bir şekilde söylediler. “Adamlar hem yolsuzluk yapacak, hem de sen hakaret ettin diye senden de para alacak bir ahlaksızlık gösterecekler, bu durumun önüne geçmeliyiz” dediler.

Yine bazı arkadaşlarım ‘yurtdışından bir isim bularak domain aldırmamı, bu konuda kendi tanıdıklarına da aldırtabileceklerini, hosting hizmetinin de yurtdışından yapılması durumunda kimsenin Türkiye’de hakkımda dava açamayacağını, istediğim şekilde de müstear isimlerle yazılar yazabileceğimi’ hatırlattılar.

Daha fazla uzatmama gerek yok sanırım, bunların hiçbiri hiçbir zaman aklımdan da geçmedi, ahlakî de bulmadım. Bir insan bir şey söylüyorsa bedelini ödemelidir inancını taşıdım her zaman. Niyeti kaçak güreş yapmak isteyen insanın aklına o tür kaçış yolları gelebilir, ben teklifler karşısında da tepkimi en sert şekilde gösterdim.

Beni düşünerek yapılan tekliflerin, mücadeleyi kirleteceğini anlatmam da gerekiyordu. En basitinden uğraştığım insanlar kimlikleri, isimleri belli olan insanlardı, uğraşan insanın da kimliği belli olmalıydı ki, yanlışların önüne geçildiği gibi yanlışla uğraşan insan da bu mücadele sürecinde kendini sınayabilsin. Ayrıca mücadele açıktan yapıldığında insan pişer ve mücadelenin devamlığı sağlanabilir. Dokunduğun insan da sana dokunacak ki, uğraştığın her neyse diri kalabilsin!

Karatay Üniversitesi’nde tanıştığım bir bayan Konya AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu ve yine AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi bir bayan hakkında yazdığım yazıdan bahsettiğinde şaşırmıştım. Bahsettiği hanımefendiyle ilgili tek satır yazmadığım halde, bir sosyal medya hesabından paralel yapıya karşı bir şeyler yazmadığını, çiçekli, böcekli bir şeyler paylaştığını eleştiren twitler atıldığını öğrendim.

Her neyse bazı hesapların benim tarafımdan açıldığı ya da benim tanıdığım insanlara açtırdığım gibi sayıları az da olsa düşünen birileri olabilir.

cafekulis sitesinde benden başka hiçbir köşe yazarına yazılar yazdırmıyorum, kendi sitemde müstear isimler kullandığım doğrudur, kullandığım müstear isimlerin dışında sosyal medyada da hiçbir hesabım yoktur.

Sosyal medyada farklı isimlerle hesap açanların yargıya intikal edecek ifadeleri olduğunda da tespit edilmektedir.

Ben kendi adıma kendimi gizleyerek birilerine laf söylemeyi ahlaksızlık olarak görüyorum. Söylemesi gereken bir söz varsa yakını olan, hukuku olan insana da söylemekten geri kalmayan, yazdığı yazılardan dolayı bedelini de ödeyen bir adamın o tür gizlenmelere ihtiyacı olmaz.

Dahasını da söyleyeyim. Geçmiş yıllarda müstear isimlerle yazılar yazan arkadaşların yargı karşısındaki sıvışmalarını gördüğümde onların yazılarını da üstlendim. Onların ödemesi gereken bedeli de kendim ödedim.

Herkesin farklı hesapları olabilir, bizim hesabımız bellidir!

Önceki ve Sonraki Yazılar