1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Bizim aradığımız bir Hüseyin'di Hasan'a razı olacağız artık!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Bizim aradığımız bir Hüseyin'di Hasan'a razı olacağız artık!

A+A-

Hasan Angı 2001 yılında Konya’nın ilk AK Parti Kurucu İl Başkanlığını yaptı, 2002 Genel Seçimleri’nde de milletvekili oldu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkanlığı döneminde Angı’nın milletvekili adayı olduğunu duyduğu anda, “Biz onu Büyükşehir’de değerlendirecektik” dediği biliniyor.

Kader denilen bu olsa gerek, Tahir Akyürek’in Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının kısmet kapısını da Hasan Angı açmış oldu.

AK Parti Konya’da fabrika ayarlarına mı döndü?

AK Parti ilk kurulduğu günlere dönmelidir” isteği, “İlk il başkanlığı yapan kişilere il başkanlığı görevi yeniden tevdi edilsin” gibi anlaşılmış anlaşılan, işin şakası tabii ki, Hasan Angı da geçmiş dönemlerden günümüze kadar siyasi geçmişinin bir muhasebesini çıkarmıştır, bizim tek temennimiz geçmişin hatalarından arınan, bir rövanş hesabı tutulmaması olacaktır.

Konya’da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in siyasi etkinlikleri yanında, Hasan Angı’nın İl Başkanı olması bir denge sağlayabilir.

AK Parti Genel Merkez’e davet edilen isimler içinde Hasan Angı’nın öne çıkan en belirgin özelliği kendi isminin önünde başka isimlerin olmamasıdır.

AK Parti’nin Kurucu İl Başkanı olduğu dönemde Hasan Bey’le çok yakın ilişkilerimiz oldu, bir süre sonra kapatamadığımız bir mesafe girdi aramıza ama diyaloğumuzu sürdüren bir nezaketi de koruyabildik.

İl Başkanlığı ve milletvekilliği yaptı, Genel Merkez ilişkilerini biliyor, Ankara’yı da tanıyor, bir zaman kaybı yaşamayacak.

Geçmiş yıllarda hırslı olan yapısını azimle yer değiştirecek bir irade gösterebilirse, sadece Konya’ya değil ülkemize de çok şey kazandırabilir.

Milli Türk Talebe Birliği geçmişi var, MÜSİAD İl Başkanlığı ve Sanayi Odası Başkanlığı geçmişi de var. Mesleki kuruluşlar/sivil toplum örgütlerinde bir karşılığı da var. Üstlenmiş olduğu geçmiş görevler sıralandığında üst düzey bir potansiyeli olduğu aşikar.

Sivil Toplum Örgütleri, İl Başkanlığı ve milletvekili döneminde hakkında en küçük şaibe olmadı, hem ticari hem de siyasi sicili temiz bir insan.

Çocuğun adını Ali koymakla Ali olmuyor, Musa koymakla Musa olmuyor, bizim aradığımız bir Hüseyin’di, Hasan’a razı olacağız artık!

Hasan abiye il Başkanlığı hayırlı olsun.

Allah hayırlı hizmetlerde bulunmayı nasip etsin.

Ahiretine vesile olacak işlerde koştursun.

En önemlisi de mahcup etmesin!..

Önceki ve Sonraki Yazılar