1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Bize devriye kardeşliği, terör örgütlerine silah sevkiyatı!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Bize devriye kardeşliği, terör örgütlerine silah sevkiyatı!

A+A-

Bu ülkede nasıl terör örgütleri kaçakçılık yaparak ya da emperyalist ülkelerin yardımlarıyla büyütülürse, cemaatler de devletten kaçırdıkları vergilerin bir kısmını cemaatlere bağışlayan adamların ulufeleri ya da devlette bulunan adamlarının kendilerine aktardığı ihale gelirleriyle büyür. Onunla da yetinilmez; halkın saf duygularıyla oynanır, terör örgütleri bağımsızlık teraneleriyle, cemaatler de Allah kitap hikayeleriyle para toplar.

Bugüne kadar terör örgütlerinin gelirleriyle beslenen adamlardan da, devletten kaçırılan paralarla beslenen cemaatlerin içinden de bir tane olsun yolsuzluklarla, zimmetçilerle, adaletsiz gelir dağılımıyla, ihale fesatçılarıyla, emanete hıyanet edenlerle uğraşan adam çıkmamıştır.

Fikir adamları da öyledir, sağcı solcu, İslamcı farketmez, hepsini gözlerinizin önüne getirin, en büyük şairinden en büyük romancısına, en büyük mütefekkirinden en büyük fıkıhçısına kadar hiçbirinin gıkı çıkmaz. Ufuk açıcıdır hepsi, fikir üretirler, ürettikleri de zeyldir, yaşadıkları toplumda zalime de karşı çıkmazlar, mazlumun derdine de derman olmazlar. Güfteler yazılır sadece, birileri de bestelerini yapar, hep bir ağızdan kazanılmayan zaferlerin marşları, yaşanmayan acıların ağıtları okunur.

Bu ülke sahte kahramanlar pazarıdır, ederi de gideri de çoktur, halkımız gerçekle yüzleşmektense sahte karamanlarla mutlu olmayı tercih eder.

Sivil toplum örgütleri halktan topladıklarıyla yeri gelir halka kafa tutar, yardımlar üzerinden kendilerini siyasete taşımak en büyük hayalleridir.

Her gün okunan ezan Allah’tan başka ilah yoktur der, her gün siyasiler demokrasiden, cumhuriyetin faziletlerinden bahseder, halkımız Allah’tan başka kim varsa birçok ilah edinir, demokrasi kendilerine tiran seçtirir, cumhuriyet krallık sisteminden başka bir şey değildir. Uyutulmamıza gerek yoktur, hepimiz ayakta uyumayı seven insanlarız.

Uyanmak en zor olanıdır, uyanmak karanlıktan çıkmaktır, uyanmak rüyadan sıyrılmaktır, uyanmak hayalleri gerçek zannetmenin canına okumaktır.

Ey yeşil sarıklı ulu hocalar” diye feryat eden de, “Valdo sen neden burada değilsin?” sorusunu kitabına başlık atan da tasvirler yapar, makaleler yazar, kelimeleri şiirlerinde coşkuyla oynatır, bir türlü halkın sorunlarını gündeme getiren, yaşadıkları çağda yöneticilerin karşısına dikilen bir duruş gösteremezler. Bir başkası bükülmüş beliyle devrimci selamlar çakar, alkışlanır, hem de devlet protokolü tarafından. Daha neleri vardır, onurlu adamların dışladıkları, onların vefatları sonrası onların onur ödülünü alacak kadar da onursuzlaşır.

Devleti en büyük himmetçi haline dönüştüren Fethullah Gülen şerefsizi, devlete yerleştirdiği adamlarla darbe girişiminde bulunmaya kalkar, bizim siyasetçilerimiz, edebiyatçılarımız, akademisyenlerimiz, yazarlarımız çizerlerimiz, hacaefendilerimiz, onun kadar varlık gösteremez. Adamlar hala tepeden tırnağa her yerde köşeleri tutuyor, kimsenin bir şey söylediği yok!

Amerika devletimizin içine adamlarını da yerleştiriyor, topraklarımız üzerinde onlarca üs de kuruyor. 

Biz hala Amerikan askerleriyle sınır ötesinde ortak devriyeler atıyoruz.

Bizimle devriye kardeşliği yapılıyor, terör örgütlerine silah sevkiyatı! 

Önceki ve Sonraki Yazılar