1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Bir kurşunla alnından vururum diğer kurşunu kafama sıkarım!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Bir kurşunla alnından vururum diğer kurşunu kafama sıkarım!

A+A-

Memleket meselesi diyoruz, dava inancıyla yazılar yazıyoruz, haberler yapıyoruz, yanlışlarının üzerine gidilmesini istediğimiz her kim varsa, bir anda etraflarını aç köpekler kuşatıyor.

Özel yazı yazanlardan, reklam anlaşması yapanlardan geçilmiyor.

Kirlenmiş insanların üzerini kirlenmiş insanlar örtmeye kalkışıyor.

Yeni bir usul geliştirmeye karar verdim

Bundan sonra kamu ya da özerk yapılarla ilgili bir haber yapmadan önce suç duyurusunda bulunacağım.

Hedefte olan kişilerin etrafını kan emici sülüklerin sarmasına fırsat tanımayacağım.

Son birkaç hafta içinde birçok insanın gerçek yüzünü gördüm.

Daha fazla insanların maskelerinin düşmesine de, nemalanmalarına da fırsat vermeyeceğim.

Hırsızdan para çalma hevesliği taşıyan hırsızların, baş hırsıza milletin parasını daha fazla çaldırıp aralarında paylaşacakları medya ya da mühendisinden sivil toplum örgütüne kadar tezeğin her çeşidinden beslenmeyi alışkanlık haline getirmiş sineklerin iştahını kabarttırmayacağım.

FETÖ üzerinden bile para kazanmak isteyen alçakların, şeref yoksunu sünepelerin ne reklam ne de ihale kotarma kurnazlıklarına zemin hazırlayan sözümüz olacak, ne de haberlerimiz üzerinden masanın kenarına oturan pazarlıklara müsaade edeceğiz; emek hırsızlarının heveslerini kursaklarında bırakacağız!

Kan üzerinden insanlar nasıl beslenebilir

Şahadet makamını nasıl nefs-i emellerine alet edebilir, o kadar çok nasıl sorusu var ki, korkunç bir paralel ahlaksızlık sarmalının insanların iliklerine kadar işlediğini görüyoruz.

Yıllar önce toplumumuzun iki hasletini kaybettiğini yazmıştım. Tahayyül ve şaşkınlık: Bizler neyin nasıl olabileceğinin hayalini kurma melekelerini kaybettiğimiz gibi, en güvendiğimiz insanın en aşağılık bir işe bulaştığını duyduğumuzda da şaşkınlıklarımızı kaybettik!

Neredeyse hiçbirimiz hiç kimse için hakkında yapılacak suçlama için asla onu yapmaz diyemeyecek duruma getirildik.

Acaba mı’lar, hımm’lar zihnimizi işgal etmeye başladı, bazen de hataları duyduğumuzda içten içe sevinen yüzlerimize hüzün maskeleri geçiren iğrenç bir ahlak edindik!

İnançlı bir insan olmamıza rağmen, FETÖ’yle olan mücadelemizde en yakınımıza karşı dahi en küçük merhametimiz olamaz diyen bir kararlık göstermekle birlikte; bir tahayyül derinliklerine inmekten kendimi alamadım mesela.

Kurduğum hayali paylaşacağım sizlerle;

Çok   yakın bir arkadaşımın FETÖ’cü olduğunu öğreniyorum, yasalarımız ona müsaade etmiyor ama hayal işte, infaz kararı alınıyor. İnfaz emri de bana veriliyor. Gözümü kırpmadan en yakın arkadaşımın alnından vuruyorum, diğer kurşunu da kendi kafama sıkıyorum.

Hayatımda FETÖ’cü çıktığını öğrendiğimde merhamet etmeyeceğim, canını aldığım gibi onun utancını kendi utancıma dönüştüreceğim birkaç yakın arkadaşım var öyle!

Ey Rabbim sana sığınıyorum, beni onlarla sınama; bana evlat acısı tattırmadın onun bile senden geldiğine iman eder teselli bulurum, diğerinin tesellisi nasıl olur tahayyülünü dahi kuramıyorum Allah’ım!

Andolsun kim olursa olsun Allah’ın dinine el uzatanlara, vatanımıza göz dikenlere karşı kinimiz de nefretimiz de hep diri kalacak!

Önceki ve Sonraki Yazılar