1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Belediye başkanları ve oda başkanları neden bildiklerini anlatmıyor!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Belediye başkanları ve oda başkanları neden bildiklerini anlatmıyor!

A+A-

Biz bilinçlice FETÖ ilişkisi olan insanları sürekli ifşaa ediyoruz.

Bunların içinde bir şekilde FETÖ’ye yakasını kaptıranlar da var sempati duyanlar da var.

FETÖ en yakınımızda olan bir çok insanı kendine esir almış, bazılarını haraca bağlamış, bazıları da kariyer edinmenin, ticaret yapmanın yolunun FETÖ’ye himmet bağışlamaktan geçtiğini bildiği için ilişkiye girmiş.

17 Aralık öncesinden buyana FETÖ’yle ilgili şüphelerimizi sonrasında da mücadele kararlığımızı neredeyse her gün onlarca haberle, köşe yazılarıyla paylaştık.

FETÖ mücadelesinde en büyük zaaf insanın tanıdıklarıyla ilgili değerlendirme yapamamasıdır. Diğerleri bizim yakınlarımıza ulaşamaz asıl en yakınlarımızın FETÖ ilişkilerini konuşabilelim ki, etrafımızdaki işgal alanları temizlensin!

Biz özelde Konya’daki FETÖ bağlantılarını kişinin kimliğine, sıfatına, kariyerine bakmadan duyurmaya çalışıyoruz. Bir çok insan kırılıyor, bir çok insan da bize düşman kesiliyor. Bunların hiçbiri bizi zerre kadar ilgilendirmiyor; kırılan kırılsın, düşman kesilen kesilsin, en azından kendi şehrimizdeki FETÖ etkinliğini kırmaya gücümüz nispetinde kararlıyız.

Bugün kırılanlar, düşman kesilenler, yarın hesap miktarında cezalarını çektiklerinde kendilerini özgür hissedecekler.

FETÖ’ye yeniden yakanızı kaptırmak istemiyorsanız, ne biliyorsanız anlatın.

Bugün anlatmadığınız ne varsa her geçen gün yine ayağınıza dolanacak. Gizledikleriniz hata nispetinde karşılığı olan bir şeyse suça dönüşecek!

FETÖ’yle bağlantısının hata boyutunu gizleyenler, bilenler tarafından karşılıklı olarak birbirlerini suça sürükleyecektir.

Açıkça isimleri kullanacağım, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, eski başkan Serdar Kalaycı, belediye ilişkilerinde FETÖ bağlantılarını savcılığa anlatmak zorundadır. Türkçe Olimpiyatlar’dan FETÖ bağlantısı olan müteahhit ve satın almada tercih edilen şirketlerin hepsi resmi kayıtlara geçirilmelidir. Aynı şekilde belediyelerden ihale alan ne kadar firma varsa onlar da FETÖ’ye verdikleri himmetleri, kimlere verdiklerini zabıtlara geçirtmelidir.

Mesleki oda başkanlığı ve birlik başkanlığı yapmış, Bekir Duvarcı, Hüseyin Üzülmez, Recep Konuk, Mehmet Kara, Uğur Kaleli, Hüseyin Çelik, Tahir Büyükhelvacıgil, Memiş Kütükçü, Selçuk Öztürk gibi ne kadar isim varsa savcılığa bildiklerini anlatmalıdır. Bu zamana kadar Ahmet İçyer’den başka hiçbir oda başkanı gidip bildiklerini gördüklerini anlatmış değildir!

Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin ve Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker, yine FETÖ’nün yönetiminde olduğu dönemde üniversitede rektör yardımcılığı yapanlar, genel sekreterlik görevinde bulunanlar da bildiklerini anlatmalıdır.

Bugün bildiklerini anlatmayanlar FETÖ Davaları’nın ifade tutanaklarında kendilerini işaret eden ne kadar bağlantı, görüşme varsa hiçbirinden yakayı kurtaramayacaktır. FETÖ itirafçıları o kadar çok isim sıralamakta, o kadar çok bağlantı hikayeleri anlatmaktadır ki, itiraflar yayınlanmaya başladığında hepimiz şaşkınlığımızı gideremeyeceğiz.

Tekrar söylemek istediğim konuya döneceğim, hata düzeyinde bağlantısı olanlar bugün hatalarının açığa çıkma korkusuyla konuşmadığında, yeni suçlara kendilerini kaptıracak, hatalarının bedelini suç işleyerek ödeyeceklerdir.

Korkmadan, çekinmeden, sırf yakayı tamamen FETÖ’den kurtarmak için en küçük ilişki biçimi anlatılmalı ki, kimse küçük bağlantılar üzerinden büyük suçlara ortak olmaya sürüklenemesin!

Nerdeyse yönetim kadrosunda bulunan herkesin bir şekilde bir ilişkisi olmuş, kimsenin çekineceği, kendini gizleyeceği bir durum da söz konusu değil.

FETÖ bağlantısı olan kişilerle kariyer edinmek için ilişkiye giren insanların bir kısmı, FETÖ’nün talebi üzerine bir kısım insanları da kariyer sahibi yapmıştır.

Kimse kendini hataları üzerinden yeni suçlar işlemeye mahkum etmesin ki; FETÖ mücadelesinde yol katedilebilsin.

Değilse, yargı süreci bir çok insanı belki de haketmedikleri bir cezaya çarptıracaktır, ayrıca FETÖ sıfatlandırmasının zilletini de yaşamak zorunda kalacaklardır!

Önceki ve Sonraki Yazılar