1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Bayilik ya da reklam veremem, Cennet'i vadedebilirim!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Bayilik ya da reklam veremem, Cennet'i vadedebilirim!

A+A-

Vahyin kuşatmasına teslim olduğumuz andan itibaren dünyaya sırt dönemedik biz,  adaletli, yaşanılır bir yaşam için mücadele ettik, ayak basmadığımız yerlerin dahi varisleri olduğumuza inandık.

Siyasi pazarlıklarımız da hiç olmadı, asla bir şeyler olmak için değil, bir şeyler olması için çırpındık.

Bizim hiç emekçinin ortak olduğu şirketleri yöneten bir geçmişimiz de olmadı, o şirketlerin ürünlerini pazarlamak için de siyasi sıfatlarımızı kullanmadığımız gibi, tam tersine halkın alın terinin nasıl yönetildiğinin takipçisi olma sorumluğunu taşıdık.

Milletin sırtından sermayesini peydahlayanların makamlarında sıra bekleyen çok siyaset adamı olduğunu duydum, her Konya’ya ziyaretlerinde o makamı türbe kutsallığında ziyaret edişlerini elbette ki anlamlandırdım ama yakıştıramadım. Ne bayilik vadedebileceğim bir kurumu yönetebildim ne de kurum üzerinden birilerine reklam verebildim.

Benim sermayem de büyük aslında, herkesi ortak edebileceğim bir paylaşım duyarlığı taşımaktayım, hem de eşit hisselerle. O kadar büyük bir sermayeye sahibim ki, hepimize yetecek bir çokluğa sahip, yeter ki ortak olunsun, sadece manevi bir zenginlik değil, gözünüzü doyuracak kadar maddi bir zenginliğe de kavuşabilirsiniz, hem de harama bulaşmadan, hem de iradelerinizi üç kuruş karşılığında satmadan…

Konya’da en büyük birliğin 56 bin üyesi bulunmaktadır, bu üyelerin % 90’nı AK Parti seçmenidir, istenilse bir günde başındaki adam 5 bin 600 üyenin seçim kararıyla alaşağı edilebilir. Sadece birlikler değil meslek odaları ve üyesi bulunan bütün kuruluşlar aynı şekilde siyasi iradenin tek bir işaretiyle değiştirilecek güçtedir. Konya’da kimse AK Parti’ye kafa tutacak bir kudrette olmadığı gibi AK Parti iradesini ense kökünde hissedecek durumdadır, öyle kimsenin yük paylaşımı sözlerinin de hükmü yoktur. Şunu herkes iyi bilmelidir ki; AK Parti yöneticileri müsaade ettiği için o kurumların başında yönetici olarak kalınabilmekte, AK Parti yöneticilerinin ataletlerinden dolayı AK Parti üzerinde kanaat önderliği yapılabilmektedir. Bizler gücümüzün farkına vardığımızda, kapılarında AK Partili yöneticileri bekletmeyi alışkanlık haline getirenler, kapımızdan ayrılmayacak bir sadakat gösterecektir.

Bütün mesleki kuruluşlarda AK Parti seçmeni insanlar çoğunluktadır, seçmen kendisi irade gösterip bir şeylerin değişmesine azmedemiyorsa, siyasi iradenin yerel temsilcileri gerekli gördüğü kurumlarda seçim hazırlıklarını koordine edecek duyarlığı gösterebilmelidir.

Milletin alın teriyle kurulan yapılarda yeter ki siyasi irade sorumluk üstlensin, Konya halkının kurduğu yayın organları da yönetim değişikliğine kendisi gitmek zorunda kalacaktır. Öyle bir zillet yaşanmaktadır ki, halkın kurduğu medya organlarında halkı temsil eden insanlar rica ederek kendi haberlerini yaptırabilecek bir teslimiyet yaşamaktadır.

İstihdam karşılığı olan bütün kurum ve kuruluşlarda AK Parti belirleyici olmak zorundadır, bizim seçmenimizle seçimleri kazanan insanlar kimleri nasıl istihdam alanlarında kadrolaştırmaktadır; basın müşavirleri sosyal medya üzerinden Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret edebilecek cesareti bulmaktadır? Haberleştirdiğimiz o hakaret paylaşımını AK Parti İl Başkanlığı sineye çekmiş, en ufak bir uyarıda bulunamadığı gibi, haberimiz mahkeme kararıyla yayından kaldırılmıştır. O kurumun başındaki adamın milletvekilliği sağlama almış gibi bir de bakan olmasını isteyecek bir pişkinlik gösterilebilmektedir.

Zaman Gazetesi’nden paralelcilerin oy verdikleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yapılan  “Kılıçdaroğlu, PKK'lılarla genelevden çıktı iddiası” başlıklı haber hala zaman.com.tr haber portalında duruyorken, Başbakanlık konutunda ağırlanan, AK Parti İl Başkanlığı tarafından ziyareti basına servis edilen şahısla ilgili haberlerin Zaman Gazetesi haber portalından kaldırılmış olması hiç dikkatinizi çekmedi mi? Zaman Gazetesi, destek verdiği Kılıçdaroğlu haberini kaldırmadı da bu adam hakkında yaptığı haberleri siteden neden kaldırdı? Kanal Türk çekimini yaptığı söyleşiyi neden yayınlamadı? Taraf Gazetesi yapacağını duyurduğu haberi neden yapamadı?  Adamın avukatı aynı zamanda Taraf Gazetesi’nin sahibi Alkim Yayınları’nın da avukatlığını yapıyor, Mehmet Ağar’ın da. Bu derin ilişki nasıl görülmezden gelinebilir!

Daha bitmedi, temayülde kendini birinci sırada çıkarttığı gibi peşinden de kurucusu oldukları şirkette A Grubu Hisse ortağı olan şahsı da ikinci sırada çıkarttı. O şahıs A Gurubu hisselerin iptal edildiği yasayı altışar ay Kanun Hükmünde Kararnamelerle uzattırdı. Çıkarılan yasa zaman aşımına uğrayacak duruma gelmişti ki, uyarılarımız üzerine Yeni Türk Ticaret Kanunu’na da eklendi, milletin haklarını koruma altına alınmış oldu.

Benimle ortak olunmayacağının ben de farkındayım, hem de halkın emeğini korumaya aldırtan bir insan olarak. Size sadece hepimize vadedilen Cennet’i vadedebilirim, Müslümanca yaşamamız karşılığında!

Konya’da siyasi belirleyicilik rolünde olan kişilere tek bir şeyi hatırlatıyorum, benim gördüklerimi Allah da görüyor, benim yazdıklarımı Allah da yazdırtıyor; kendinizi kendi ellerinizle ateşe atmayın!

Zaman Gazetesi’nin “Kılıçdaroğlu, PKK'lılarla genelevden çıktı iddiası” başlıklı haberini okumak için tıklayın!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic

Önceki ve Sonraki Yazılar