1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Başbakan'dan güç alarak, Başbakan'ı zayıflatmak ihanettir!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Başbakan'dan güç alarak, Başbakan'ı zayıflatmak ihanettir!

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan güç alarak, Recep Konuk’u güçlendirip, Başbakan Davutoğlu’nu tartışmaya açtıran, zayıflatan ne kadar yakın çevresi varsa en büyük ihaneti yapmıştır. Recep Konuk’un makamını her Konya’ya gelişlerinde türbe ziyareti kutsallığında ziyaret eden bu insanlar, kendi bağlantıları yetmiyormuş gibi çocuklarını da o kapının kapı kulu askerlerine dönüştürdüler. Ticari yakınlıktan reklam işlerine varana kadar bir arpalık haline getirdikleri çiftçinin mülkünde kendi sermayelerinin artışını sağlayacak bir akarın derdine düştüler.

Bu arpa düşkünü insanları, Sayın Davutoğlu hemen yanından uzaklaştırmalıdır, uzaklaştırılsa da pek bir kıymeti kalmadı diye düşünülebilir, ne de olsa hepsi misyonlarını tamamlamıştır.

Bir davanın, siyasi hareketin misyonu,  paraya tamah eden üç-beş çapulcunun eliyle zedelenemez. Bunların hepsiyle hesaplaşacağız. Hakkımda kendisine hakaret ettiğim gerekçesiyle tazminat davları açmasının, kazandığı davalarla her ay evime birkaç kez icra memuru göndermesinin müsebbibi de bu çevredir. Hep bunlardan cesaret aldı. Küfür ve hakaret yorumları yazanlarla da hesaplaşacağız hukuk karşısında. Konya Şeker’in iştiraklerini “Altın Hisse” marifetiyle eline geçiren bir adamı korumak değildi bunların işi, tam tersine Başbakan Davutoğlu’ndan uzak tutmaktı.

Ne diyor Recep Konuk: “Altın hissenin kör kuruş değeri yok, yönetim erkidir sadece!

Biz de onu diyoruz, “Kör kuruş değeri olmayan Altın Hisse”yle sen nasıl yönetim gücünü ele geçirebilirsin?” Adam kendisi itiraf ediyor, “Kör kuruş değeri olmayan sermaye ortaklığımla, bütün yönetimi ele geçirdim” diyor. Altın Hisse’yi AK Parti Hükümeti yasa çıkararak iptal etmeseydi, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin başına kim seçilirse seçilsin, hiçbir yönetim hakkı olmayacaktı.

Bunların hepsini okurlarımızın incelemesini istiyorum. Hepsinin belgesi Ticaret Sicil Gazetesi’nde mevcut, şahide gerek yok, hiç biri iddia değil. Açacaksınız Ticaret Sicil Gazetesi’nin resmi sitesini, hepsini inceleyeceksiniz, bütün yapılanların Ticaret Sicil Gazetesi’nde tarih ve sayfa numaralarını yazacağım, sizleri de yormayacağım, size sadece verilen tarih ve sayfa numaralarını incelemek düşecek!

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş ve diğer iştirakleri ile kurulan Anadolu Birlik Holding A.Ş Kuruluş Anasözleşmesi 15.08.2008 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nin 529-532 sayfalarında ve 25.11.2009 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nin 668-672 sayfalarında aynı Holdingin Anasözleşme değişiklikleri yayınlanmıştır.

Bu Anasözleşmede Recep Konuk'un adı geçen kuruluşları tamamen tek eline almasını sağlayan düzenlemeler içerdiğini, imtiyazlı hissesin de varislerine geçecek şekilde organize edildiğini okuyarak anlayacak ve hayretler içinde kalacaksınız.

Anasözleşme değişikliği akabinde uygulamaya başlanan icraatlar:

1. AB Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olan Recep Konuk'a aylık net 20.000 TL huzur hakkı, oturum başına 500 TL ücret ödenmesi ile ilgili genel kurul kararı Ticaret Sicil Gazetesi’nin 23.12.2010 tarih ve 7714 sayısının 208. sayfasında yayınlanımıştır. 60 yıllık kuruluşun hangi döneminde kim hangi kuruluştan bu oranda ücret almıştır? Bunun gibi saltanat yaşanan başka kamu kuruluşu var mıdır?

2. Ayrıca İcra Kurulu Başkanı olarak aldığı maaşın ise kayıtları araştırılarak görülebilir.

Soruşturma ve mahkemeler 4 yıl sonra yeni bir karar almak zorunda bırakır ki; 01.09.2008 tarihinden itibaren 20.000TL aylık maaş ödemesinin yasal dayanağı için 19.10.2012 tarih ve 8178 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi’nin 184. sayfasında AB Holding A.Ş’nin 28.9.2012 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul kararı yayınlanır.

3. 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu’na eklenen Bağdaşmayan Görevler ile ilgili 6215 sayılı Kanun’un 18. maddesi 12.04.2011 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlandı. Bu Kanun gereği Recep Konuk AB Holding A.Ş Yönetim Kurulu’ndan ayrılmak zorunda kaldı, yerine atananlara ise Ticaret Sicil Gazetesinin 21.07.2011 tarih ve 7863 sayısının 143. sayfasında yayınlanan genel kurul kararına göre Yönetim Kurulu Üyelerine 500 TL aylık ödemesi kararlaştırılmıştır. O Makamda kendisi varken 20.000 TL aylık alır, başkası atandığında 500 TL. Bundan daha açık, keyfi uygulama olur mu? Yersem ben yerim, başkası yiyemez!

4. CEO ödenen rakam ise aylık 50.000TL’ydi, biz çiftçiye ve kamuoyuna duyurduğumuzda istifa etmek zorunda kaldı.

5. İcra Kurulu Başkan Yardımcısı’na 17.000TL aylık ücret ödendiğini de, Konya Vergi Dairesi Başkanlığı'nın Vergi Rekortmenlerini yayınladığı listeden öğrendik. Sadece aldığı aylıkla vergi rekortmenleri listesine girmiş adam. Onu da kamuoyuna biz duyurduk ve adam istifa etti.

6. 2011 yılına kadar geçen sürede bunlar yaşanmıştır. İmtiyazlı hisse durumu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na bizim haber yazılarımız delil göstererek, Arslan Üstündağ tarafından şikayet edilene kadar bu saltanat sürmüştür.

7. Bakanlık soruşturması sunucunda Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu, dava açıldı, dava seyri ise ilginç bir şekilde devam ediyor. Kanun yapıcı TBMM imtiyazlı hisseleri iptal eden Kanunlar çıkardı, Adalet bunu görmedi, göremiyor, görmek istemiyor.

8. TBMM’de Milletvekilleri gerekli hassasiyeti göstererek 2011 ve 2012 yıllarında; "İmtiyazlı hisseleri" iptal eden ve yasaklayan 6215 sayılı kanun 15-18.maddeleri, 6300 sayılı kanun 9.maddesi ve 6335 sayılı kanun 25. maddesini çıkardı.

9. Yetkililerin gerçeklere ulaşmak o kadar zor değil, doğruyu öğrenmek istiyorsanız 2004-2015 yılları arası ve öncesinin MALVARLIKLARINI ARAŞTIRIN.

10. İMTİYAZLI HİSSELERİ İPTAL EDEN KANUNLAR ne amaçla çıkarıldı, Nemalanan kimdi, mağdur kimdi, şimdi Ne Oldu?

Konya Milletvekillerine imtiyazlı hisse olayını anlattığımızda, “Bunda ne var ki, bu idari yetki diye savunanlar” çıktı.

Milletvekillerinin, Adalet temsilcilerinin ve Hukukçuların daha iyi anlaması için son bir örnek daha verelim: Bu kuruluşlar ve şirketler, sizin yönetime atadığınız bir kişi tarafından anasözleşmesi değiştirerek imtiyazlarla yönetim yetkisini tamamen kendine alıyor, son maddeye de bu anasözleşmeyi imtiyaz sahibinin onayı olmadan kimse değiştiremez hükmünü koyuyor.

Bu durumda ne yaparsınız?

Konya milletvekillerine son bir görev düşüyor, Sayın Başbakan Davutoğlu’na bu durumu iletin, en azından Konya’ya esaslı bir katkınız olsun. Konya’daki sivil toplum örgütlerine de sesleniyoruz; İlim Yayma Cemiyeti’nin ağabeyi Mehmet İncili’den, Hayra Hizmet Vakfı onursal Başkanı Hasan Hüseyin Varol Hocaefendi’ye, Muzlumder Konya Şube Başkanı Derviş Argun’dan İsmail Kaya Vakfı Başkanı Mustafa Koruyucu’ya kadar hepsinin sorumluğu var, Latif Selvi’nin başkanlığında bütün sivil toplum örgütlerimiz bir kez olsun Konya’nın emeğine sahip çıksın. Konya kurulan holdinglerin bizlerden neler alıp götürdüğünü hepimiz yaşadık, neredeyse batmakta olan bir yerden siyasi imtiyaz alarak kaçan adam, bir süre sonra “Ayrıldı, koskoca fabrika battı” da dedirtir.

Recep Konuk, AK Parti’ye zarar verecek bir isimdir. Muhalefet partileri seçim sürecinde, “AK Parti’nin hakkında yasa çıkarttığı, bakanlık tarafından hakkında suç duyurusunda bulunduğu Recep Konuk, Karamandan birinci sıra milletvekili adayıdır” denilecektir. Ne cevap verilecektir. Recep Konuk’un istifası istenilmelidir.

Recep Konuk’u Başbakan Davutoğlu’na taşıyan kişilerin elimize belgeler ulaştıkça nasıl kirli bir ilişkiye bulaştıklarını paylaşacağız. Recep Konuk’un utancını Sayın Başbakan’a yaşatacak olan utanmazlarda utanacak yüz kalmadı. Onların bir yüzü yazı, diğer yüzü tura!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic

Önceki ve Sonraki Yazılar