1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Başbakan uzaklaştırıldı, valiler de başkanlar da mesajı almıştır!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Başbakan uzaklaştırıldı, valiler de başkanlar da mesajı almıştır!

A+A-

“FETÖ'yü İslamî Cemaatler, valiler ve belediye başkanları büyütüyor!” başlıklı yazıyı facebook hesabından paylaşmıştım. Bir arkadaşımız mesaj göndermiş: “Hocam belediyeler büyütüyor. Bak ben bile burada yazıyorum. İnsanlar korkuyor. Sağlam irade durmuyor. Paralelle mücadele devlet politikası olmalı ama nedense hala olmuyor. Bak mesela senin gönderinin altına yorum bile atamıyorum.

27 Nisan 2014 tarihli “Öyle bir yazıyorsun ki, beğenmeye bile korkuyorum” başlıklı yazıda da benzer bir mesaj paylaşmıştım: “Öyle bir yazıyorsun ki, beğenmekten bile korkuyorum. Paylaşmayı aklımın ucundan dahi geçiremiyorum. Seni okumaktan da korkuyorum. Bildiklerimizi sürekli yüzümüze vuruyorsun.”

Bir insan niye korkar? Bu değerlendirmeler üzerinden ne kadar cesur olduğumuz çıkarımında bulunacak da değilim. Bir hakkı teslim etmemiz gerekiyor, bu işlerle görevleri gereği uğraşmayan insanlar paralel yapı ya da benzerlerinin üzerine gitmiyorsa, gidemiyorsa mesaj gönderen arkadaşların korkularını da anlamak gerekiyor.

Konya’da açılan Fethullah Terör Örgütü davası tam bir seyirlik ve ‘dava açıldı’ denilmesi için kamuoyunu rahatlatan bir girişim, değilse alınan ifadeler üzerinden yeni kanallar açılması gerekiyor ki, hiçbir kanal açılmış değil. İfade tutanakları bir haber sitesi gibi Konya Valiliği’nin internet sitesinde de yayımlandı. Türkiye’de başka bir örneği de yok, buna rağmen Vali Muammer Erol kendi uhdesinde olan soruşturmaları bile başlatmadı. Tam bir göz boyama hamlesi!

25 Ağustos 2015 tarihli “Başkan Akyürek, eski Bakan Bal ve vekil Kabakçı, Emniyet Md Demir” başlıklı yazıda Konya Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’i ziyaret ettiğimi ve paralel yapı operasyonunda gösterdiği duyarlık karşısında da bir Konyalı olarak teşekkür ettiğimi yazmıştım. Sonraki gelişmeler gösterdi ki, Emniyet Müdürü Demir de tek atımlık kurşunla yetinmiş gözüküyor. Konya İl Emniyet Müdürlüğü paralel yapıdan daha çok Konya Selçuk Üniversitesi Rektörlük Seçimi’yle ilgilenmiş. Üzerlerine vazife olmayan işlerle ilgilenmek, paralel yapıdan farklı olmayan bir anlayışı bunlara da kazandırmış demek ki!

Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve yakın çevresinin bir alınganlık göstermesini istemiyorum, sadece Başbakanımız üzerinden bir denklem oluşturmak istiyorum: Bundan sonra herkes işini yapacak, kimse sınırlarını aşmayacak, Başbakan bile görevini bırakmak zorunda kalabiliyorsa, belediye başkanlarının, valilerin, emniyet müdürlerinin görevden alınması çok daha kolay bir karar!

Konya’da paralel yapıyla ilgili bir mücadele halen verilebilmiş değil, okuyucularımızın göndermiş olduğu mesaj da bunu gösteriyor. Konya Valisi daha ne bekliyor, bakanlıkların il müdürlerini ne zaman toplayıp, kurumlarındaki paralel yapıya bağlı memurların listesini çıkartıp, soruşturma başlatacak. TURGEV’e gece yarısı baskın yapan paralel müfettişlerden birine verilen uyarı cezasını bile kaldıran Valilik Disiplin Kurulu varken, Vali Erol’dan böyle bir beklentiye girmek doğru olur mu sorusunun muhatabı da kendisidir!

Daha bir yılını doldurmamış, Selçuklu Belediyesi’ne Asya Bank Müdür Yardımcısı’nın hanımı başlatılıyor, AK Parti İl Başkanı’na da, Başbakanlık Başmüşaviri’ne de verdim ismi, ne yaptılar acaba?

Mevlana Üniversitesi’ne Büyükşehir Belediyesi’nin çim ekimi için yaptığı toprak düzenlemesi ve kanalet döşemesi hizmetinin de hesabı sorulmadı!

Kimse alınıp gücenmeyecek, bizlerin oylarıyla bir yerlere gelen insanlar bizlerin tavrıyla tanış olsak da, hukukumuz da olsa karşılaşacak. Bizi tanış kılan inançlarımızdır, davamızdır, biz dava ve inançlarımızın önüne hiçbir hukuku geçirmeyeceğiz. Bu bir ihanettir, bu bir emanete ihanettir, hukukumuza ihanettir, davamıza ihanettir, siyasi varlığımıza ihanettir, milletimize ihanettir, devletimize ihanettir.

Bu şehirde hem kirlenmiş adamları milletvekili yapacaksınız hem de en kirli yapıya karşı kılınızı kıpırdatmayacaksınız. Konya milletvekillerinin paralel yapıya karşı en küçük mücadelesini duyanınız, edeniniz oldu mu?

Bir İl Müdürümüzü ziyaret ettim, müdür yardımcılarından birinin paralelci olduğunu söyledi. Bakanlığa da bildirmiş, “Niye sen bir soruşturma başlatmadın” diye sorduğumda, “Bakanlığa söyledim daha ne yapayım” dedi. Durumumuz vahim, kimse bulaşmak istemiyor, kimse ilk adımı atan olmak istemiyor. Okuyucularımızı anlıyorum anlamasına da sen uğraşmazsan, ben uğraşmazsam, kim uğraşacak?

Paralel yapıyla ilgili basınımız da sadece ajans haberlerini geçiyor, hiçbirinin özel bir haber gayreti yok. Bizim bu yapıyla kavgamız yeni değil, paralel yapının en güçlü olduğu zamanda şimdi firari olan Konya İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu’nun rüşvetçi olduğunu bizden başka yazan da olmamıştı, bir hakaret davasına üç kez gitmediğimiz için de yakalama emrinin zevkini çıkartmış, bileklerimize kelepçe vurdurtmuştu!

Başbakan’ın görevden uzaklaştırıldığına tanık oldu Türkiye; bakanlar da müsteşarlar da genel müdürler de valiler de belediye başkanları da kurum il müdürleri de il başkanları da gereken mesajı almıştır!

twitter.com/ahmetsukrukilic

Önceki ve Sonraki Yazılar