1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Erdoğan il başkan adayları toplantısında konuştu
Başbakan Erdoğan il başkan adayları toplantısında konuştu

Başbakan Erdoğan il başkan adayları toplantısında konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara İl Başkan Adayları Tanıtım toplantısında önemli açıklamalar yaptı.

A+A-

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Bir sonraki seçimin startını vermiştik. Keçiören sandıkları patlattığınız gün bir başka olacak. Çalışmalarımıza çok önce başlamıştık. Her kademede bütün kriterleri dikkate alarak son derece hassas bir tespit sürecinden geçtik.

Bir eleme yapmamız gerekiyordu. İşte bu elemeyi kılı kırk yaran bir kuyumcu hassasiyetiyle yaptık. Halkın nabzını tuttuk, anketler yaptık. Performansları ölçtük. İl başkanlarımızın, kadın kollarımızın, başkan yardımcılarımızın düşünceleri aldık. Adaylarımızı belirledik. 81 ilimizin adaylarını belirleyip açıkladık.

İlk kez Ankara’da ilçe belediye başkan adaylarımızı tanıtıyoruz. Pazar günü de Pazar günü ilçe adaylarımızı açıklayacağız. Süreç içinde tüm adaylarımız belirlenmiş şekilde sahadaki yerimizi almış olacağız.

30 Mart’a kadar aynı heyecanla varız değil mi? Sandıklar Ak Parti’nin ampulüyle aydınlanacak değil mi?

11 yılın en önemli en hayati en tarihi seçime giriyoruz. 30 Mart millet egemenliğinin, sandığın zaferini ilan edeceği bir seçim. 30 Mart bugün hala sandık dışı yöntemlerini arayanların heveslerini kursağında bırakacak, daimi bir yenilgiye uğratacak.

EY TÜSİAD ANANASTAN NİYE RAHATSIZ DEĞİLSİN?

HSYK rahatsızlık duyuyormuş. Rahatsızlık duyduğun ne? Sen bu rahatsızlığını hiç yetkili bir kişiyle görüştün mü? Etrafınızdaki belli maaşlı memurlarınız var onların bilgileriyle mi değerlendiriyorsunuz. İşinize geleni barındırır işinize gelmeyeni barındırmazsanız. Ey TÜSİAD ananas meselesinden niye rahatsız değilsin?

ANANASLAR GELİP GİDİYOR

Uganda'da sizlere size rafineri bağlantısı kuranlardan niye rahatsız değilsin? Yargıdaki paralel devletin şantajlarından rahatsızlıklarınız niye yok? Çünkü bazılarının işleri tıkır tıkır yürüyor. Ananaslar gelip gidiyor. O bildiğniz ananaslar değil. Ananas bunun kod adıdır. Ve rafineri dağıtımları da yapılıyor. Yargıda bazı işler çözülüyor. Rafineriyi alırken rahatsız olmuyorsun da ceza kesilince neden rahatsız oluyorsun? Biz sadeve bağımısz yargı demiyoruz. Bağımsız ve tarafsız yargı diyoruz. TÜSİAD kusura bakmasın bugüne kadar milletin yanında durmadılar. Ama TÜSİAD'a rağmen iş dünyasının üzerindeki baskıyı biz kaldırıyoruz. Bizim dönemimizde bire Beş kaZandılar şimdi utanmadan sıkılmadan bu ülkeye küresel sermaye gelmez diyorlar 130 milyar dolarlık sermayeyi siz mi getirdiniz bu ülkeye?

TÜSİAD hiç samimi davranmadı. Yeri geldi hükümet başarılı ama oyumuz başka tarafa dediler ya zaten vermezsen verme bize milletimiz yeter.

BUNDAN SONRA TAVIR KOYACAĞIZ

AK Parti'ye karşı tavır koyanlar bilsinler ki biz de bundan sonra onlara karşı tavır koyacağız. Bunlar bu darbe girişimine karşı tavır koymadılar. O zaman karşınızda bizi bulacaksınız. Samimi işlerinizde yanınızdayız ama yanlışınızda yanınızda olmayacağız.

TÜSİAD'ın başkanı böyle bir ülkeye küresel sermaye gelmez ifadesini kullanamaz bu bu ülkeye karşı bir ihanettir. Sen hangi yüzle, bu sözleri söyledikten sonra bizimle herhangi bir işini görme yoluna gideceksin?

Biz bu makamlara TÜSİAD'la gelmedik TÜSİAD'a rağmen geldik.

CHP O KLASÖRÜ AÇIKLAMAZSA...

Eğer pazar gününe kadar o yolsuzluk klasörünü açıklamazsan CHP'nin özet raporunu kendim açıklayacağım. Önce İstanbul adayının klasörünü açıkla yoksa ben açıklayacağım.

PARALEL KASETÇİLER VAR

Benim oğlumla alakalı eğer namusluysan kalk belgelerini ortaya koy. Benim oğlumu böyle şeylere karıştıramazsın.

Sen kendi genel başkanına eğer o kaset olayını yapmamış olsaydın bugün burada değildin. Sayın Baykal'a bu tezgaha kuranlar orataya çıkıyor. Demek ki paralel kasetçiler var.

MHP BİR ÇAY BİLE İKRAM ETMEDİ

Günlerdir parlamentoda bazı sıkıntılar yaşanıyor. Yaptığımız görüşmelerde arzu ederdik ki HSYK ile ilgili düzenlemeleri bir anayasa değişikliği ile çözelim. Sayın Cumhurbaşkanımız hepimizi tek tek davet etti. Bu görüşmelerde Sayın cumhurbaşkanımıza anayasa değişikliğe tarafız dedik.Bunların bize destek vereceklerine inanmıyorum dedim, ama madem böyle bir arzunuz var ben buna uyarım dedim.Nurettin Canikli arkadaşımızı CHP’ye gönderdim muhalefete. Perşembe cevap veririz.

MHP bir çay bile ikram etmedi, arkadaşlarımızın girişiyle çıkışı bir oldu. Bu milletin bir adeti var. BDP’ye de gittiler, önce olumlu refleks verdi, BDP’nin oyu yeterli değil tabii ki. CHP’den cevap geldi, biz katılmıyoruz dedi. CHP’nin genel müdürü akşam başka sabah başka konuşmuştur dürüst değildir. Biz de yasal düzenlemeyi yapacağız dedik kavga dövüş geçtik. Genel kurulda yine bin tane yaygara çıkarılıyor. Bu ülkenin başbakanına, bakanlarına her türlü hakareti yapacaksınız bunlara karşı AK Parti grubu herhalde şamar oğlanı değil. Onlar da sabır sabır deyip ona göre hareket ediyor. Bugün zavallı bir köşe yazarı diyor ki: Erdoğan 6 bin km yol yaptık, bu kadar yapamasaydık yolsuzlukla mücadelede bu kadar başarılı olamazdık diyor.

Zavallı takip edemiyor işte bizi. 6 bin km 79 senede yapıldı, biz 10 yıla 17 bin km yol sığdırdık önce bunu anla. Köşe yazarısın be aç bir karıştır. Milli gelirimiz 800 milyon doların üzerinde. Neden yazmıyorsun orada bu iktidar hızlı trenleri nasıl yaptı? Okullar yaptık bunları gör be! Hastanesi olmayan ilimiz kalmadı. Enerji de aynı şekilde, tüm köylere ulaştık. Bunları göremezler çünkü iftira atacaklar.

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.