1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başbakan Erdoğan: Evladım yolsuzluğa karışsa, evlatlıktan reddederim
Başbakan Erdoğan: Evladım yolsuzluğa karışsa, evlatlıktan reddederim

Başbakan Erdoğan: Evladım yolsuzluğa karışsa, evlatlıktan reddederim

Başbakan Erdoğan: Çok açık net söylüyorum. Benim evlatlarımdan bir tanesi böyle bir tane yolsuzluğa karışsın bir saniye yanımda tutmam evlatlıktan reddederim.

A+A-

Başbakan Erdoğan, İmam Hatip Liselerinin 100. kuruluş yıldönümünde konuştu. 

Muhalefetin son dönemde, evlatları üzerinden çirkin propaganda yaptığını kaydeden "Erdoğan,: "Çok açık net söylüyorum. Benim evlatlarımdan bir tanesi böyle bir tane yolsuzluğa karışsın bir saniye yanımda tutmam evlatlıktan reddederim" dedi. 

Erdoğan'dan, Fethullah Gülen'e de 'ananas' göndermesi geldi. Erdoğan, "Kimse bize ananas cumhuriyeti kuralım demedi" dedi.

İŞTE O AÇIKLAMALAR

-Ben İmam Hatip okulunun bir öğrencisi, bir mezunu olmaktan her zaman gurur duydum. Bu gururu, şerefi inşallah son nefesime kadar onurla taşıyacağım. Yetmez, 4 çocuğum da Elhamdülillah İmam Hatip'te okudular, oradan mezun oldular. Ben onlardan razıyım, Rabbim de razı olsun inşallah.

-Bu anlamlı merasimde 2011'deki düzenlemeyle katsayı zulmunü son veren, imam hatip liselerinin kapısındaki kilidi söküp atan yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sizlere layık olabildiğimiz için mutluyum. Üniversitelerde başörtüsü zulmünün sona ermesinde yol arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. 

-4 + 4 + 4 ile milletin üzerindeki baskıya son veren AK Parti'ye, hükümetimize, Meclis'e, Sayın Cumhurbaşkanı'na da buradan şükranlarımı sunuyorum.

BİZ VİRÜS GİBİ İŞGAL ETMEYE ÇALIŞANLARDAN OLMADIK

-Biliyorum çok zulme uğradınız, ama sabrettiniz. Hiçbir zaman karamsar olmadık. Merhametlilerin en merhametlisinden ümidimizi kesmedik. Kaderin üstünde mutlaka bir kader vardır dedik. Direndik, mücadele ettik. Hiçbir şey yapamadığımız zaman seccadelerimize sığındık. Biz bütün tahriklere rağmen eline silah alanlardan, şiddeti bir çözüm olarak görenlerden olduk.

-Biz gizlenenlerden, sinsi bir virüs gibi bünyeyi işgal etmeye çalışanlardan olmadık.
 
-Burası bizim özyurdumuzdur, öz vatanımızdır. Biz bu toprakların bu evladı, biz bu ecdadın, aziz şehitlerin torunlarıyız. Biz 76 milyon hep birlikte bu toprakların sahibiyiz. Biz kendi vatanında, kendi toprağında, kendi milletine karşı şiddeti tenessül edenlerden asla olmayız, bunu onaylamayız.
 
-Biz siyaset yolu açıkken yerin altını, takkiyeyi, maskeleri tercih edenlerden olmadık, olmayacağız. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir, hukuk mücadelesi, demokrasi mücadelesidir. Bizim mücadelemiz, yeni Türkiye, büyük Türkiye mücadelesidir.
 
-Haklı olduğumuz bir mücadelede gayri meşru yollara tevessül edip halktan kopamayız.
 
MÜSLÜMAN MÜSLÜMAN'A TUZAK KURAMAZ

-Hangi makamda olursak olalım, kibri gururu yanımıza yaklaştırmadık ve şunu unutmayacağız; Müslüman o kimsedir ki onun dilinden ve elinden tüm Müslümanlar emindir. Müslüman müslümana tuzak kuramaz, başka insanlara da tuzak kuramaz.

EVLATLIKTAN REDDEDERİM
 
-Son zamanlarda evlatlarımla ilgili olarak anamuhalefetin yapmış olduğu çamur atma propagandaları... Şunu çok açık net söylüyorum. Benim evlatlarımdan bir tanesi böyle bir yolsuzluğa karışsın, bir saniye yanımda tutmam, evlatlıktan reddederim. Bu kadar açık konuşuyorum. Kalkıp evlatlarımın sosyal faaliyetleri üzerinde, kendileriyle alakası olmayan, ama kalkıp da mensubu oldukların vakıflarla ilgili yaptıkları çalışmadan rahatsız olan bu anamuhalefet lideri, önce kendisi aynaya baksın, aynaya... Bunların geçmişi karanlık. Affedersiniz bunların genel müdürlük yaptıkları zamanlarda bu millet bunların yolsuzluğu sebebiyle gidecek hastane bulamıyordu, ilacını alamıyordu. Şimdi gerçekler ortada."
 
ERDOĞAN'DAN GÜLEN'E ANANAS GÖNDERMESİ

-İmam-hatipli olarak Fatih'in nesliyiz. O karadan gemi yürüttü. Biz de arabaları denizin altından geçireceğiz.

-İlim Yayma'nın başkanı rahmetli Yusuf amca vardı. Allah ondan onlardan razı olsun.

-Paralel devlet oluşturalım demediler. Hükümetler kurup hükümetler devirelim demediler. Sermaye yönetelim demediler. Ananas Cumhuriyet'i kuralım demediler.

-Başınız öne eğilmesin. İnanıyorsanız mutlaka üstünsünüz. Unutmayın her karanlık gecenin sabahı vardır. Her kışın bir baharı vardır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.