1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Başbakan Davutoğlu’nun boynunun borcudur!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Başbakan Davutoğlu’nun boynunun borcudur!

A+A-

Bir “Laleli” dosyasından bahsediliyor. Eczacı olduğu söylenilen bir bayanla adamın biri gönül ilişkisi yaşamış. Adam bu kadının bir avukatla kendini aldattığını öğrenmiş. Kadının peşini bırakmaya da niyetli olmadığını göstermiş. İş yargıya intikal etmiş. Kadının avukatlığını da aldattığını düşündüğü avukat üstlenmiş. İfadeler mahkeme dosyasına da geçmiş. Bu avukatın kadınla olan ilişkisini paralel yapının hakim ve savcıları, yine paralel yapının avukatlarına servis yapmış. Baro listesinin oluşmasında, bu avukatın etkin olduğu ve teslim alındığı iddia ediliyor. Avukatın ismini vermeyeceğim ama kadınla gönül ilişkisi yaşayan adamın avukatlığını Şakir Özmen üstlenmiş. Yıllar öncesi yaşanan bir olayı bile şantaj olarak kullanan bu yapıya teslim olunmamalıdır.

Kimsenin özel hayatına kamu malını kullanmadığı sürece girecek değilim, bulunduğu makamın temsil gideriyle kadın ilişkileri yaşayan adam olsa, ismini de yazmaktan geri durmazdım. Bu kadarı bile Şakir Özmen’e sorularak, öğrenilebilecek bir bilgidir. Baro listesinde yer alan avukatlardan da bu ilişkiyi bilenler var.

Bu listede yer alan avukatların da, teslim alınan avukat gibi kirli ilişkileri mi var acaba? Hiçbir kirlilik bunlarla birlikte hareket etmek kadar kirli olamaz. AK Parti Konya milletvekillerinin de açıktan tavır gösterememesi insanı endişelendiriyor. Milletvekilinin avukat olması da gerekmiyor, hepsini ilgilendiren bir paralel yapıdan ve paralel yapının teslim aldığı birliktelikten bahsediyoruz. Kimse “Ben avukat değilim, bu konu beni ilgilendirmez” diyemez. Paralel yapının “İnlerine kadar gireceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın demek ki, başka inlere de girmesi gerekiyor. Paralel yapıya teslim olan her kim varsa haindir. Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bir kez ölürüz” sözünü ayakta alkışlayan AK Parti Konya milletvekillerinin canlarını istemiyoruz, bir kez olsun onurlu bir tavır göstersinler, yeter!

HUDER üyesi avukatlar da hukukçu kimliklerine sahip çıkmalıdır, bu süreç bir ayrışma sürecidir. Listeye karşı olduğunu söyleyen avukatların açıklamalarını yayınlamaya hazırız. Şimdi bu oyunu nasıl bozmamız gerekiyorsa öyle bozacağız. Kimsenin esir alındığı bilgileri, bizler de esir alacak şekilde zorlayarak açıklama yaptıracak değiliz. Hepimiz insanız, bir yerlerde bir şekilde yakayı birilerine kaptırmış olabiliriz, kimseyi kınamıyorum; yeter ki kendi günahlarımızla daha büyük günahlar işletecek paralel yapıya kendimizi esir kılmayalım.

Daha önce, bu listenin açıklanması sonrası geri dönüşün önünde gurur meselesi yapıldığını düşünmüştük, gördük ki bu gurur meselesinden de öte, apaçık bir esir alınış.

Konya milletvekillerinden, Kerim Özkul, Mustafa Akış, Harun Tüfekçi, Hüseyin Üzülmez ve Ayşe Türkmenoğlu’nun Baro seçimiyle ilgili basına yansıyan sözlerini biliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in ve AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun’unda  olup bitenlerden haberi var; esas soruyu şimdi yöneltiyorum: Başbakan Ahmet Davutoğlu’na bu kadar milletvekilinin bildiği paralel yapı birlikteliği iletilmedi mi? Madem bu milletvekilleri kendilerinde parti görevlendirmeden adım atacak mecal bulamıyor, Sayın Davutoğlu bir görevlendirme yapmalıdır!

Konya’da çöreklenen paralel yapının adliyeyi depo haline getirdiğini daha önce haberimizde duyurduk. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne kasdeden bu yapıya karşı hepimizin mücadele vermesi gerekiyor. Bu konuda kimseden icazet almamıza da gerek yok.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasında, Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olarak tercih edilmesindeki en büyük etkenin, paralel yapıyla uğraşması olduğunu izledik. Kendi şehrinde paralel yapı kuşatmasını kırmak da Davutoğlu’nun boynunun borcudur!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

Önceki ve Sonraki Yazılar