1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Başbakan Davutoğlu’ndan Vali Erol’a ve yerel basın!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Başbakan Davutoğlu’ndan Vali Erol’a ve yerel basın!

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bazı açıklamaları yerel medyadan ulusal medyaya aktarılabilmeli, yerel medya ulusal medyaya düşen haberlerden farklı bir haber giremiyor nedense.

Yerel medyanın Başbakan Davutoğlu’nun her gün yayınlanan günlük programını Başbakanlık sitesinden takip ettiğini de sanmıyorum. Başbakanımızın Basın Müşaviri Osman Sert de Konyalı, Konya medyasında da geçmişi var.

Konya basınının Başbakanımızın önemli programlarına sırasıyla çağrılması düşünülemez mi?

Yerel medyanın Başbakanlık Basın Müşavirliğine ulaşmasında bir sıkıntı olmayacaktır, ajans haberlerinden bile özel haber çıkarma ayrıcalığını kendilerine yaşatabilirler. 

Sayın Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığından Başbakanlığı sürecine kadar kendisine ulaşabileceği en azından bir yerel gazeteci olabilmeliydi Konya’da. Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir’in bu teklifimizi gündemine almasını istiyorum. Şeb-i Arus Törenlerinde bazı programlara Konyalı gazetecilerin çağrılması isteğini Başbakanımız Davutoğlu’na iletmelidir.

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Kerim Özkul, Başbakanlık Danışmanları Osman Sert ve İsmail Küçükbayrak Başbakan Davutoğlu’na Konya medyasının gazeteci ve köşe yazarlarını taşımalıdır.

Başbakan Davutoğlu’nun Konya ziyaretinde sadece köşe yazarlarıyla bir araya getirilmesinin programı yapılamaz mı?

Konya ve ilçelerinde edebiyat dergileri yayınlanmaktadır, bu dergilerin standartlara uygun olanlarına Büyükşehir Belediyesi’nin ve Kültür Bakanlığı’nın destekleri sağlanabilir.

Konya Gazeteciler Cemiyeti, Yazarlar Birliği, Aydınlar Ocağı Yönetimleri de Sayın Başbakanla görüştürülmelidir.

Sayın Başbakanın Konya programlarına üniversiteler de alınmalıdır, her gelişinde bir üniversiteyi ziyaret etmesi hem üniversite yönetiminin sorunlarını aktarmasını hem de Sayın Davutoğlu’nun öğrencilerle buluşmasını sağlayacaktır.

Önümüzdeki 4 yıl içinde Sayın Başbakan Davutoğlu’nun bütün ilçelerimizi ziyareti de gerçekleştirilmelidir. AK Parti İl Başkanlığının ilçe programlarını takvime bağlamaları yerinde olacaktır.

17 Aralık bir darbe girişimidir de aynı zamanda, bu tarih bizim için hesaplaşma tarihidir.

Konya Valiliği paralel yapı operasyonunu resmi sitesinden yayınlayarak bizleri şaşırtmıştı ama sadece o şaşırtmasıyla kaldı. Konya Valisi Muammer Erol’un paralel yapıyla mücadele kararlığını görmek istiyoruz.

Konya Baro Başkanı Fevzi Kayacan’la ilgili bir soruşturma başlatmalıdır, aynı zamanda paralel yapı devlet tarafından terör örgütü olarak ilan edilmiştir, paralel yapının bütün kurumları incelenmeye alınmalıdır. Sayın Vali Erol bu doğrultuda bir talimat vermelidir ki, Sağlık İl Müdürlüğü’nden Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kadar herkes harekete geçebilsin!

Sayın Valim TÜRGEV’e baskın yapan müfettişin uyarı cezasını Valilik İl Disiplin Kurulu kaldırmış, bu ne iş Allahaşkına?

Önceki ve Sonraki Yazılar