1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aklının parçasıdır!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aklının parçasıdır!

A+A-

Konya milletvekili, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Başbakan olarak açıklandı. 2015 Genel Seçimlerine de Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanlığı’nda girileceğini söylemesi, tartışmalara son verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aklının bir parçasıdır. Başbakanlık Başmüşavirliği döneminde de, Dışişleri Bakanlığı döneminde de, çalışmalarıyla, bilge kişiliğiyle, medeniyet hayalini adım adım gerçekliğe taşıma kararlığıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı en fazla ikna eden siyasetçi olmuştur.

Ahmet Davutoğlu, şahsın değil anlayışın iktidar olmasını isteyen bir yürek adamıdır. Kendisini bir yerlere taşıma derdini ayaklarının altına alan, sahiciliğin iktidar olmasında üzerine nerede görev düşüyorsa orada halka olmayı kendine ilke edinen bir şahsiyet taşımıştır.

AK Parti siyasi bir parti değildir, siyasi bir harekettir. Bu hareketin lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bir çok anne ve baba evlatlarından daha çok Erdoğan’ı sevmektedir. Bir çok oğul/kız anne ve babalarından daha çok Erdoğan’ı sevmektedir. Bir çok kadın ve erkek eşlerinden daha çok Erdoğan’ı sevmektedir. Bu sevgi gözü açık bir sevgidir, kalbi açık bir sevgidir, ruhuna, yüreğine dokunan insana karşı, yani kendisini sevmesi gibi bir sevgidir.

Başbakan Davutoğlu halef selef denklemine oturtulacak bir yerde durmuyor. Ahmet Davutoğlu, Recep Tayyip Erdoğan’la aynı duygu ve düşünceleri taşıyan, aynı güç odaklarına karşı mücadele eden, aynı şeyleri seven, aynı kişilerin düşmanlığını üzerlerine çeken bir bütünün parçalarıdır.

Ahmet Davutoğlu, coğrafya ve tarih bilgisiyle bütün bir dünya coğrafyasında 'ayak basılmadık yerlerin varisi' olma bilincini AK Parti kadroları içinde en diri tutan insanlardan biridir.

Ahmet Davutoğlu bir emanetçi değildir, insanî ve vicdanî duyarlığının emanetini hiçbir kimseye ihtiyaç duyamadan bireysel olarak da omuzlarında taşıyan bir insandır.

Ahmet Davutoğlu, aynen Recep Tayyip Erdoğan sevgisini taşıyabilecek yürek genişliğine de sahiptir. AK Parti hareketinin lideri bir kez olsun yanıltmadı bizi. Ahmet Davutoğlu’nu Başbakan olarak açıklayacağını hepimiz biliyorduk; çünkü hepimiz Erdoğan gibi düşünüyorduk, bu bir kehanet değildi.

Yeni Türkiye’nin en başında bu hareketin lideri Recep Tayyip Erdoğan vardır. Hesap dönemi bitmiştir. Engeller ortadan kalkmıştır. Millet iradesi, milletin partisiyle bütünleşmiştir. “Leb demeden leblebiyi anlayacak” kadar bir zaman kaybı da yaşanmayacaktır. Aynı şeyleri düşünen bir Başbakan vardır, aynı şeyleri de onaylayacak bir Cumhurbaşkanı vardır. İkisi de yürekli insanlardır, ikisi de gücünü Hak’tan ve halktan almaktadır.

Türkiye 2023 hedeflerine de, 2071 hedeflerine de daha hızlı adımlarla ilerleyen bir siyasi yürüyüşe tanık olacaktır. AK Parti nasıl bir parti değil siyasi bir hareketse, Türkiye de bir ülke olmaktan çıkacak, siyasi bir ülke olacaktır. Türkiye’de muhalefetin dili nasıl AK Parti’nin diline dönüşmüşse, muhalefet liderleri de millete benzer bir dönüşüm yaşamaya mahkum kalacaktır.

2002 Genel Seçimlerinde yaşadığımız heyecanı yeniden yaşıyoruz, erdemliler hareketi içindeki tuzlukları, hainleri, sünepeleri, imtiyaz düşkünlerini temizlemeye başlamıştır.

Siyasi bir rahmet yağıyor iradelerimize. Allah'tan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı, Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan olmasını istedik. Rabbimiz de millet iradesini ve siyasi iradelerimizi medeniyet hayallerimizde birleştirdi, şükürler olsun. Konyamız’a, ülkemize, bütün dünya mazlumlarına, Anadolu kadar temiz Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığı hayırlı olsun!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

Önceki ve Sonraki Yazılar