1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Başbakan Davutoğlu, Başbakanlık personeliyle de bayramlaşacak mı?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Başbakan Davutoğlu, Başbakanlık personeliyle de bayramlaşacak mı?

A+A-

AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkez personeliyle düzenlenen bayramlaşma programında, Perşembe Günü bir araya geldi.

AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen bayramlaşma programında Başbakan Davutoğlu’nun en dikkat çeken mesajı: Genel merkezde çalışan bütün arkadaşlarımın burada olmasını istedim. Bu anlamda da burada hepimiz eşitiz. Genel Başkan ile herhangi bir birimde çalışan bir arkadaşımın farkının olmadığı…

AK Parti Genel Başkanı olarak AK Parti Genel Merkezi’nde personelle bayramlaşan Başbakan Davutoğlu, Başbakanlık personeliyle de bayramlaşacak mı?

Başbakanlık personeli Rahmetli Başbakan Necmettin Erbakan’ın personelle bayramlaşmasından başka bir bayramlaşma hatırlamıyor. On altı yıldır Başbakanlık personelinin eli maalesef bir Başbakan tarafından sıkılmış değil.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kendisini Başbakanlık personeliyle de eşitleyen bir dil geliştireceğine inanıyorum.

Başbakanlık personeli, en az AK Parti Genel Merkez personeli kadar Başbakan Davutoğlu’nun ailesidir. AK Parti Genel Merkez personeli partililere hizmet vermektedir, Başbakanlık personeli bütün bir ülkeye hizmet vermektedir.

Sayın Davutoğlu’na küçük bir de hatırlatmada bulunmak istiyorum. Başbakanlığı döneminde Rahmetli Başbakan Erbakan, zarf içinde bayram harçlığı da dağıtıyormuş, bayram harçlığının çok da önemli bir karşılığı olmayabilir, en azından yıllarca Başbakan eli sıkmaya hasret kalmış Başbakanlık personelinin elleri eşitlenerek sıkılabilmelidir.

Yerel anlamda da belediye başkanlarımız personelle bayramlaşmayı bir gelenek haline getirmelidir. Meclis toplantı salonlarında yapılan bayramlaşmalar bile ihmal edilmeye başlanmıştır.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nde personel olarak çalıştığım günleri hatırlıyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Halil Ürün her odayı kendisi dolaşır, personelle tek tek bayramlaşır, bir de personelle bayramlaşmaya gelecek insanlara ikram edilmek üzere hazırlattığı çikolta/şeker paketlerini kendi elleriyle personele takdim ederdi. Yasal mevzuat müsaade etmediği halde, bayram maaşı da verilirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlık personeliyle bayramlaşmasını hatırlattığımız gibi, AK Partili Belediye Başkanları’na da personelle bayramlaşmaları talimatı vermesini arzu ediyoruz. Bir çok belediye başkanı personelle bayramlaşmamakta, personel de bir önceki dönemlerle belediye başkanlarını kıyaslamaktadır! 

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic

Önceki ve Sonraki Yazılar