1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. BARO'ya kimler başkan adayı olmalı, bir kaç isim önerdim!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

BARO'ya kimler başkan adayı olmalı, bir kaç isim önerdim!

A+A-

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun’un, Konya Baro seçimiyle ilgili yeni bir liste çalışması yapılması isteği, bir çok avukat arkadaşta heyecan uyandırdı.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun nasıl yeni bir liste çalışması yapılması hususunda bir çağrıda bulunmuşsa, avukat olan AK Parti Konya milletvekilleriyle de bir durum değerlendirmesi yapması yerinde olacaktır. Ayşe Türkmenoğlu ve Kerim Özkul’la olan görüşmemizde, atılacak adımın karşılık bulacağını fazlasıyla hissettim.

İnşallah bu süreç, sağlıklı bir şekilde istenilen hedefe başları eğdirmeyecek şekilde ulaşır!

HUDER Başkanı Mehmet Şamil Şenalp’in HUDER üyesi avukatlarla istişare etmeden, yönetim kurulu üyeleri ve birkaç avukatla yaptığı istişare sonucu Fevzi Kayacan’ın başkanlığını kabullenmesi ve birkaç paralel yapıya yakın avukatın yönetim kurulu üyesi olduğu listeye onay vermesi, ağırlıklı olarak HUDER üyesi avukatların yönetim kurulunda ve diğer birimlerde yer alması bir başarı değildir.

17 Aralık öncesi verilen karşılıklı sözler, yeniden değerlendirilecek hayati bir hal almıştır. Mehmet Şamil Şenalp’in televizyon programlarında yaptığı açıklamalarda, bu birlikteliği göğsünü gere gere anlatamayışı, kendisinin de rahatsızlığını göstermektedir.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun kendisine yönelik geliştirilen eleştirileri nasıl sonlandırmış, kişisel tarihinin Baro evresinde, liste tercihiyle kendini aklamışsa, aynı şekilde Mehmet Şamil Şenalp  de, hayatının her döneminde karşısına çıkarılacak olan mevcut birlikteliği gerekçeleri de olgunlaştığı için sonlandırmalıdır.

HUDER Üyesi avukatların Ahmet Bal gibi isimler üzerinde sessizliklerini korumaları, aynı zamanda Fevzi Kayacan’a sahip çıkan bir dil geliştirmeleri; birinde kesin hüküm verildiğini göstermekte, diğerinde kontrol altına alınacağı inancını taşımaktadır.

Fevzi Kayacan, ‘denge siyaseti’ sonucu başkan olması durumunda, ne AK Parti Hükümeti’ne yargı sürecinde destek veren ne de paralel yapıyı karşısına alan bir duruş sergileyecektir.

Değişim Grubu’yla ilgili kanaatlerimde her hangi bir değişiklik olmadı, grup içinde bulunan birkaç arkadaşın açıklamalarına sitede yer vermemiz, destek olduğumuz anlamına nasıl gelebilir? Birbirlerine "Harici" diye takılmaya da başlamışlar, bir kaçı hakkımda hakaret davası açmayı da düşünmüş. Söylenen sözü anlamakta dürüstlük göstermeyen birine, bir günlük adam yerine konulma zevkini yaşatmış olmak, kimseye bir şey kaybettirmez!

Bu benim şahsi kanaatim ve beklentimdir; AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun ve HUDER Başkanı Mehmet Şamil Şenalp’i önemsiyorum. Şenalp’e büyük bir sorumluluk düşüyor. Hepimiz bazı sözlerimizin esiri olduk hayatta. Vefa kavramının da doğru değerlendirilmesi gerekiyor; el bebek gül bebek sarayda büyütülen Hz. Musa’nın, Firavun’a karşı çıkışı en büyük vefasızdır bu durumda. Vefa doğruya, hakikate, geleceğimizi, ahiretimizi aydınlatan esas ahitlerimize gösterilmelidir.

Fevzi Kayacan’la ilgili bir şüphe var. Belki de bu şüphe yersiz bir şüphedir. Sayın Kayacan, Konya’nın bir Başbakan şehri olduğunu da göz önünde bulundurarak fedakarlık edebilmelidir. Neden BARO Başkan adayı Mehmet Şamil Şenalp, Gürsoy Bilgin, Mustafa Atılgan, Suat Altınsoy, Hayrullah Küçükdağ olmasın, Hasip Şenalp, Ahmet Özer de olabilir; Ali Can’ı da önerebilirdim ama noter olmuş! 

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

Önceki ve Sonraki Yazılar