1. YAZARLAR

  2. Doğan HİSAR

  3. Ayarsızlar Valiye ayar çekemez, sen kimsin besleme!
Doğan HİSAR

Doğan HİSAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Ayarsızlar Valiye ayar çekemez, sen kimsin besleme!

A+A-

Milletin paralarıyla kurulan KONTV’nin imtiyaz hakkını kendi kişisel hesapları için kullanan insanlarla, 2005 yılından buyana Ahmet Şükrü Kılıç mücadele ediyor, hâlâ da devam eden davaları var.

Adamın dediği ne? Milletin televizyonunu millete teslim edin!

Göstermelik bir vakıf kurdular, hisseleri vakfa devredeceklerini söylediler, o devir işlemi de tamamlanmadı.

2005 yılından buyana milletin televizyonu üzerine çöreklenenler, bu meseleyi gündeme taşıdığı için de Ahmet Şükrü Kılıç’ın her ay maaşının dörtte birini kestirerek çatır çatır yiyorlar.

Yaşananlara AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun tanık, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek tanık, İl Başkanı Musa Arat tanık, velhasılı bütün Konya tanık, herkesin de bildiği bir konu, kimsenin gıkı çıkmıyor.

KONTV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer ve Hukuk Bürosu ortağı Hasip Şenalp 2014’te başlayan FETÖ Davası’nın müştekileri ama kendi davalarını takip etmeyen bu insanlar, FETÖ’nün firari sanığı Memduh Oğuz’un işlerini devralan kişiler.

Daha bir kez olsun KONTV, FETÖ Davaları’nı adliyeden canlı olarak Konya halkına sunmuş değil!

Kanal 42 (KONYA TV) 15 Temmuz akşamı Ahmet Şükrü Kılıç’ı Kerem İşkan’ın programına davet ediyor.

KONTV’cilerin hemen devreye girdiğini, Mevlana Müzesi içinde bulunan Gül Bahçesi’nde canlı yayın yapan Kanal 42’nin yayınının sonlandırılmasını İl Kültür Müdürlüğü’nden istediğini öğreniyoruz. Bir televizyon kanalı, bir başka televizyon kanalının yaptığı canlı yayın porgramının sonlandırılmasını hangi yetkiyle isteyebilir, hadlerine mi düşmüş demeyin, bu baskıyı ve şantajı yıllardır Konya’da yapıyor bunlar.

Sonra konu Konya Valisi Yakup Canbolat’a kadar taşınıyor, Sayın Vali’nin; “15 Temmuz’un seneyi devriyesinde yapılan programı CNNTÜRK de yapsa bırakın engellemeyi, ben takdir ederim” dediği söyleniyor.

Sen misin Ahmet Şükrü Kılıç’ın konuk olacağı programı durdurmayan, hemen ertesi günü FETÖ Davaları’nda adliye önüne bir kez olsun gelmeyen canlı yayın aracı Mevlana Meydanı’nda konuşlanıyor. “Program koordinatörü Konya Valisi neden ikinci gün kutlamaları devam ettirmedi” diye “Taziye evine ilk gelen katildir” misali veryansın başlıyor.

Sen kimsin de FETÖ üzerinden birilerine ayar çekeceksin, hedefe koyduğun Vali değil kim olursa olsun bu meselede en son konuşacak kişi bile sizler olamazsınız.

Siz önce milletin parasıyla kurulan televizyonu millete teslim edeceksiniz, milletin paralarıyla alınan silahları milletin üzerine doğrultanlardan, milletin paralarıyla kurulan televizyonu şehrin mülki amiri üzerine doğrultanların bir farkı yoktur?

Siz değil misiniz FETÖ’nün firari sanığı eski Konya İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu’yla birlikte Garanti Konutları’nın reklam filmini çeken, Salih Tuzcu oradan reklam artisliği karşılığında iki daire aldı, siz neler aldınız?

Mevlana Törenleri Tertip Komitesi’nde bulunan Basın Konseyi’ni, Konya Valisi Yakup Canbolat toplantı listesinden çıkartmış, bunun üzerine basın açıklaması yapıyor adamlar. İstediğini çıkartır, istediğini dahil eder diyecek de değiliz, sizin resmi makamların önünden geçecek yüzünüz dahi olmamalı!

KONTV ve KONTV’ye bağlı yayın kuruluşları, kuruşuna kadar milletin parasıyla kurulmuştur, sizler milleti temsil edecek insanlar olmadığınız gibi milletin emanet ettiği televizyon kanalı üzerinden milleti yönetenleri tehdit de edemezsiniz!

Konya Valisi Yakup Canbolat’a sesleniyorum!

Mahkeme dosyasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya milletvekili Ahmet Sorgun’un ifadesi var, Sayın Sorgun diyor ki; “KONTV'nin ilk kurucu ortağı olarak aldığım hisselere para ödemedim, hisseleri devrettiğimde de tek kuruş para almadım.” Bu ifade emanet usulü devredildiğinin delilidir. Maalesef yargı üzerinde de kurulan baskı neticesinde Ahmet Şükrü Kılıç’ın açtığı davada bu ifadenin üzerine gidilmemiştir.

Ahmet Sorgun’un hissesini devrettiği insan Namık Güler’dir, Namık Güler de “Hisseleri para karşılığı aldığını” iddia etmiştir. Yine Ahmet Şükrü Kılıç, Ahmet Sorgun’un mahkemede verdiği ifadeyi delil göstererek, Namık Güler hakkında "Yalan beyanda bulunduğu" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuş, dosya savcılık tarafından takipsizlikle kapatılmıştır.

Bu şehrin mülki amiri olarak, bu milletin parasıyla kurulan televizyona sahip çıkma görevi öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır, KONTV, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuş, daha sonra belediyeler televizyon kuramaz yasasının çıkartılması üzerine bu şahıslara şirket kurdurularak, emanet usulü devredilmiştir. Konya Büyükşehir Belediyesi üzerinden başlatacağınız soruşturma, inanıyoruz ki hayırlı bir neticeyle sonuçlanacaktır!

Biz bu konuda, elimizdeki mahkeme dosyalarını vermeye hazırız…

Ahmet Şükrü Kılıç'ın kendi kurduğu sitete mahkeme kararıyla erişim engeli koydurulan, KONTV sürecini anlattığı yazıyı bir haber sitesi 2010 yılında alıntılamış, o yazıyı okumak için tıklayın!

Önceki ve Sonraki Yazılar