1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. AK Parti'nin eski milletvekillerinden istifade edilmelidir!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti'nin eski milletvekillerinden istifade edilmelidir!

A+A-

2002 AK Parti Konya milletvekilleri; Halil Ürün, Sami Güçlü, Hasan Angı, Remzi Çetin, Mustafa Ünaldı, Özkan Öksüz, Muharrem Candan, Mehmet Kılıç, Orhan Erdem, Kerim Özkul, Ahmet Büyükakkaşlar, Harun Tüfekçi, Abdullah Çetinkaya ve Ahmet Işık.

2005 AK Parti Konya milletvekilleri; Sami Güçlü, Hasan Angı, Özkan Öksüz, Muharrem Candan, Orhan Erdem, Kerim Özkul, Ahmet Büyükakkaşlar, Harun Tüfekçi, Abdullah Çetinkaya, Mustafa Kabakçı, Hüsnü Tuna, Ali Öztürk ve Ayşe Türkmenoğlu.

2011 AK Parti Konya milletvekilleri; Ahmet Davutoğlu, Kerim Özkul, Harun Tüfekçi, Mustafa Kabakçı, Ayşe Türkmenoğlu, Mustafa Baloğlu, Gülay Samancı, Hüseyin Üzülmez, İlhan Yerlikaya, Cem Zorlu, Mustafa Akış.

2015 AK Parti Konya milletvekilleri; Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Ahmet Sorgun, Hüsnüye Erdoğan, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Mehmet Babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Hacı Ahmet Özdemir ve Ömer Ünal.

Kısa süreli de olsa 7 Haziran-1 Kasım arası 4 aylık milletvekilliği yapan Rüveyde Gülseren Kozak Işık var. Yine 2002 yılında AK Parti’nin kuruluş döneminde Hüseyin Arı da AK Parti milletvekili olarak yerini almıştı.

Halil Ürün, Sami Güçlü, Hasan Angı, Remzi Çetin, Mustafa Ünaldı, Özkan Öksüz, Muharrem Candan, Mehmet Kılıç, Orhan Erdem, Kerim Özkul, Ahmet Büyükakkaşlar, Harun Tüfekçi, Abdullah Çetinkaya, Ahmet Işık, Mustafa Kabakçı, Hüsnü Tuna, Ali Öztürk, Ayşe Türkmenoğlu, Gülay Samancı, Hüseyin Üzülmez, İlhan Yerlikaya, Cem Zorlu, Mustafa Akış, Rüveyde Gülseren Kozak Işık ve Hüseyin Arı şu anda milletvekili değiller, Konya’da 25 tane eski AK Parti milletvekilimiz var. Hüseyin Arı’yı düşürmek isteyen düşürsün, geriye 24 kalıyor.

2002’de 14 milletvekilinden 2007’de 9 milletvekili yerini korumuş, yeniden milletvekili seçilmiş. 2007’de 13 milletvekilinden 2011’de 4 milletvekili yerini korumuş, 2015’te de 2 milletvekili yerini koruyabilmiş. 3 dönemi doldurabilen Kerim Özkul ve Harun Tüfekçi var sadece.

Türkiye genelinde de durum farklı değil. Nereden baksan 500’ün üzerinde eski AK Parti milletvekili çıkar.

Türkiye çok hızlı ve değişken bir süreç yaşıyor. AK Parti’de milletvekilliği yapmış insanların aidiyet duyguları örselenmiş durumda, yeniden bu duygunun canlandırılması gerekiyor.

Yine Türkiye genelinde binlerce sayıya ulaşan İl, ilçe, belde eski belediye başkanları, teşkilat başkanları, yönetim kurulu üyeleri var. Kadın Kolları ve Gençlik Kollarını da unutmamak gerek!

Bazen uyuyan, kenara çekilen potansiyeli farkedemeyebilir siyasi yapılar, her zaman kendini gösteren hatta bazı alanlarda tetikçi olarak kullanılması düşünülen insanlardan daha fazla değer verilmelidir bu potansiyele.

Başbakanımız Binali Yıldırım kar zarar hesabını yapabilecek bir zekaya da toparlayıcı akla da sahiptir; biz yine de hatırlatmak istiyoruz.

Bu bir bayrak yarışı olduğu kadar, bayrağın düşürülmeden teslim alınması vazifesidir. Daha düne kadar Sayın Binali Yıldırım, Başbakanımız Davutoğlu’nun emrindeydi bugün de Sayın Ahmet Davutoğlu, Başbakanımız Binali Yıldırım’ın emrindedir!

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatına bakıldığında nice karşısında yer alanlar etrafında yer alacak duruma gelmiştir. Bizler seçim dönemlerinde birbirimizi hatırlayan değil en güçlü olduğumuz zamanlarda birbirimizi hatırlayan olmak zorundayız.

Güçlüyken insanların ayağına giden muhataplarınca bize değer veriyor olarak değerlendirilecektir, zayıflamaya başladığında insanların ayaklarına giden de yardım istemeye geliyor olarak değerlendirilecektir. En güçlü zamanlarımızda açıkça yardım isteyebilmeliyiz ki, zayıf düşmeyelim!

Önceki ve Sonraki Yazılar