1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. AK Parti’den ihraç edilecek adamları nasıl aday yaptınız?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti’den ihraç edilecek adamları nasıl aday yaptınız?

A+A-

2009 Yerel seçimlerinde de aynısını yaptılar. Kendi ilçemle ilgili net tavır koydum, aday akrabam olmasına rağmen karşı çıktım. Olan oldu, adamı aday gösterdiler. Yine de nezaketi elden bırakmadım, aday olarak belirlendiğinde aradım, “Hayırlı olsun” dedim. Adam bastı kahkahayı, “Sana şu lafı dedirttim ya, bu bana yeter” dedi. Mesele birbirimize “Gördün mü” dedirtmekse, sorun değil, uğraş verdiğimiz işlerin sonunda kazanan ve kaybeden ben ya da karşımdaki muhatap olacaksa, bu sadece kişisel bir hesaplaşma olur. Kaybeden millet olacaksa, baştan aşağı vebal var demektir. O gün ben de lafımı esirgemedim, “Seni o koltuğa yakıştırmıyorum, bunu da bil! İnşallah bizi mahcup edersin yine de” dedim. Sonun da ne oldu, AK Parti sadece üç tane ilçe başkanını partiden ihraç etti, biri de o arkadaştı. Doğrusu iyi bir belediye başkanlığı yaptı, zaaflarına yenik düşmeseydi, karşısına aday da çıkamazdı. Bir zalimliğini, kişisel bir kindarlığını görmedim, ben de kendisiyle uğraşmadım.

Bütün çırpınmam aslında ilk başta kendileri için, bütün dertlendiğim şey daha iyileri varken, hakkında şaibeler olan adamların hayatlarında ne kadar yanlışları varsa dökülüp saçılacağını bildiğim için, bütün bağırıp çağırmamın nedeni, kişisel çıkarlardan uzak, halkın çıkarını koruyup gözeten adayların belirlenmesi için…

Yine aynı şey olacak, hatta daha fazlası olacak. Kişisel zaaflarını ilçe dışında giderenlere inat, ilçe içinde de aynı herzeleri yiyecek adamları nasıl olur da aday gösterebilirsiniz?

Ahmet Sorgun AK parti il Başkanı olarak atanmadan 20 gün önce bir yazı kaleme aldım. Konuşulan aday adayları içinde en uygun ismin Ahmet Sorgun olduğunu söyledim. Yazı arşivde de kayıtlıdır, Ahmet Sorgun’un zihninde de. AK Parti’nin Konya’da ilk kez kendi rengini bulduğunu da söyledim. Ahmet Sorgun, AK Parti kurulduğu günden buyana benim duyarlıklarımı taşıyacağına inandığım tek il başkanı olmuştur. Ahmet Sorgun için kurulan kumpaslardan da haberdarım, yerine başka isimler hazırlayan mahvillerin kirli oyunlarını da görüyorum. Ahmet Sorgun ve il yönetimi biraz katlanacaklar yazdıklarımıza, ağzımıza geleni söyleyeceğiz, hırpalayacağız, 18 Şubat’a kadar burunlarından getireceğiz, buna katlanacaklar. Biz yanlış düzeltilmezse talana, zulme, ahlaksızlıklara 5 yıl katlanacağız, onlar bir kaç hafta laflarımıza katlanmayı bilecekler. Bizimki sadece laf üstelik. Daha da  Kırılacağız, kıracağız, hatta kavga da edeceğiz.  Sadece bunlara laf söyleyen, önceki il başkanlarının yanlışlarını gündeme getirmeyen bir adam olmadığımızı hepsi çok iyi bilir; hepsinin yanlışlarını avazımız çıktığı kadar bağırdık, içlerinden biriyle de mahkemelik olduk. Onlara karşı en sert tavrı gösterdik, onlar da bize karşı gösterdikleri çirkinlikleri, iftiraları genel merkeze kadar taşıdılar, dönemin Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı Hayati Yazıcı çağırdı, uyarılarda bulundu, ben de kendisini vicdanî anlamda uyardım.

Şunu herkes kafasına iyice soksun, bu partinin İstiklal Mücadelesi Lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır, biz kendimizi Başbakan Erdoğan’la bile duyarlık çizgisinde aynı görüyoruz, sadece aramızda sıfat farkı vardır. Biz kendimizi Başbakan’ın aklına ortakçı kılıyoruz.  Biz kendimizi il başkanları, milletvekilleri kadar, şehrin, ülkenin, dünyanın yüklediği sorumlukta üzerimize düşen bir görev varsa taşın altına elimizi de değil sadece, gövdemizi sokuyoruz.

Hiçbir sıfatımız olmadığı halde, T.B.M.M.’den yasalar çıkarttık. Kooperatif seçimlerinin kabin arkalarına çekilip oy kullandırılması, kooperatiflerdeki imtiyazlı hissenin iptal ettirilmesi, memurların tüp bebek masraflarının devlet tarafından karşılanması bizim uğraşlarımızla gerçekleşti. Bana şimdi laf söyleyenlere nazikçe soruyorum, bir tane milletvekili gösterin ki, yasa taslağı hazırlamış olsun, hazırladığı taslağı yasalaştırsın. Biz kavradıklarımızın kavgasını vermekte bir an olsun tereddüt etmedik, halkın alın terini korumak için hiçbir menfaatimiz olmadığı halde, baldırı çıplak halimizle karşılarına dikildik, sonuç da aldık. Kendimiz hakaret davalarından ceza aldığımız gibi, kimsenin dokunamaz dediği adamları nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla yargılattık.

Rızık verenin Allah olduğunu dillerimizle söylemek yetmiyor, kalben de inanmamız gerekiyor. Hangi haklı kavgayı başlatsam hep, uğraşma sonuç alamazsın denildi, sonuç aldığımızda da hep görmezden gelindi.

Kim ne söylerse söylesin, biz ne yaptığımızı biliyoruz, yanlış hesap Bağdat’tan dönecek, dönmediğinde “Biz demiştik” acısını ne kendimize, ne teşkilatlarımıza ne de bu millete yaşatmak istiyoruz.

Milleti temsil eden makamlarda oturanlar, “Tabirimi mazur görün” falan da demeyeceğim, “Kıçlarını koltuktan kaldıracak”, işi kimseye havale etmeden milletin derdiyle kendisi ilgilenecek. Başbakan Erdoğan’nın bir aylık il gezilerini bile bir yılda kendi ilçelerine yapamayan milletvekillerinden, belediye başkanlarından, il teşkilatından ne olur; sizler hepiniz ayrıca millet tarafından seçilmiş insanlar da değilsiniz, bu ülkede Başbakan seçimleri oluyor, hepiniz atanmış vekiller olduğunuz halde, sizi seçen millete karşı seçilmiş olabilmenin sorumluğunu taşımak düşmez mi?

Başbakan Erdoğan’ın karşısına 16-17 yaşlarında bir genç dikiliyor. Başbakan’a “Hadi evden bekliyorlar çay demlendi” diyor. Başbakan Erdoğan, gence bakıyor, “Tamam da önceden belirlenen programlar var, şimdi beni bekliyorlar, onları bekletemem” diyor. Genç dinlemiyor bile Başbakan’ı, “Ben anlamam, evden Başbakan’ı al, getir dediler, hadi gideceğiz” diyor. Tanımadığı, bilmediği bir genç, her şey olabilir, buna rağmen Başbakan Erdoğan genci kırmıyor. Sizler, bırakın sizleri tanımayan bir insanı, kırk yıldır tanıştığınız biri size bu hareketi çekse ne yaparsınız? Sizler tanış olduklarınıza bile bu doğal üslubu kaybettirdiniz, kırk yıllık dostlarınız bile yanlarınıza çekinerek yaklaşıyor! 

Sayın Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu'na da açık bir davette buluyorum, eve çay içmeye bekliyorum!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

Önceki ve Sonraki Yazılar