1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti'de 35 ilin adayı belli oldu
Ak Parti'de 35 ilin adayı belli oldu

Ak Parti'de 35 ilin adayı belli oldu

AK Parti'de yerel seçimlerde yarışacak 35 ilin daha ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

A+A-

AK Parti 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde yarışacak 35 ilin daha ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Genel merkez tarafından açıklanan aday listeleri il taşkilatlarına gönderildi.

 Açıklanan iller arasında Adıyaman, Amasya, Bolu, Kırıkkale, Giresun, Siirt, Şırnak ve Van da var.

İktidar partisi geçen hafta İstanbul'un da aralarında olduğu 11'i büyükşehir, toplam 30 ilin ilçe belediye başkan adaylarını açıklamıştı.

AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 35 ilin ilçe belediye başkan adayları şöyle:

Adıyaman
 Besni: Eyüp Mehmet Emre
 Çelikhan: Mustafa Bulut
 Gerger: Arif Karatekin
 Gölbaşı: Yusuf Özdemir
 Kahta: Abdurrahman Toprak
 Samsat: Yusuf Fırat
 Sincik: Mehmet Buz
 Tut: Ramazan Dinç

Afyonkarahisar
 Başmakçı: Ramazan Bozbaş
Bayat: Abdullah Ertekin
 Bolvadin: Fatih Kayacan
 Çay: Mevlüt Çınar
 Çobanlar: Salih Alaka
 Dazkırı: Ertan Demirsoy
 Dinar: Yener Yaşar Emeksiz
 Emirdağ: Cengiz Pala
 Evciler: Şevki Karataş
Hocalar: Ali Arslan
İhsaniye: Lokman Ekici
İscehisar: Mustafa Çibik
 Kızılören: Ahmet Pekşen
 Sandıklı: Mustafa Çöl
 Sinanpaşa: Murat Karakoyun
 Sultandağı: Metin Kumcu
Şuhut: Recep Bozkurt

Ağrı
Diyadin: Mehmet Ali Ağrı
Doğubayazıt: Hikmet Şahin
 Eleşkirt: Sebahattin Sarı
Hamur: Cezmi Ergül
 Patnos: Cem Afşin Akbay
 Taşlıçay: İsmail Taşdemir
 Tutak: Zülfikar Çiftçi

Aksaray
 Ağaçören: Tuncay Atak
 Eskil: Niyazi Alçay
 Gülağaç: Faruk Teymen
 Güzelyurt: Ünal Demircioğlu
 Ortaköy: Bekir Tekcan
 Sarıyahşi: Fatih Ünsal

Amasya
 Göynücek: Kemal Şahin
 Gümüşhacıköy: Mustafa Saatçi
 Hamamözü: Mehmet Canıbek
 Merzifon: Mehmet Kadri Aydınlı
Suluova: Fatih Üçok
 Taşova: Bayram Öztürk

Ardahan
 Çıldır: Mehmet Fatih Kılınç
 Damal: Nevriye Derdiyok
 Göle: Akın İsmailoğlu
 Hanak: Gürhan Kurukaya
 Posof: Cahit Ulgar

Artvin
 Ardanuç: Hasan Aslan Demirci
 Arhavi: Coşkun Hekimoğlu
 Borçka: Aslan Atan
 Hopa: Nedim Cihan
 Murgul: Hasan Çavuş
 Şavşat: Ahmet Sinan Öztürk
 Yusufeli: Eyüp Aytekin

Batman
 Beşiri: Sait Karabulut
 Gercüş: Şehmus Dilzan Ekmen
 Hasankeyf: Abdulvahap Kusen
 Kozluk: Mehmet Veysi Işık
 Sason: Muzaffer Arslan

Bilecik
 Bozüyük: Fatih Bakıcı
Gölpazarı: Semih Yavuz
İnhisar: İsmail Cambaz
 Osmaneli: Münür Şahin
 Pazaryeri: Muzaffer Yalçın
 Söğüt: Osman Yılmaz
 Yenipazar: Cengiz Arıkan

Bolu
 Dörtdivan: Hasan Uzunoğlu
 Gerede: Mustafa Allar
 Göynük: Kemal Kazan
 Kıbrıscık: Kemal Aktaş
Mengen: Ramazan Albaş
Mudurnu: Metin Soygür
 Seben: Süleyman Özbağ
Yeniçağa: Recayi Çağlar

Burdur
 Ağlasun: Ali Ulusoy
 Altınyayla: Ahmet Serttaş
Bucak: Süleyman Mutlu
 Çavdır: Mustafa Uysal
 Çeltikçi: Rıza Yanar
 Gölhisar: Ramazan Canural
 Karamanlı: Fatih Selimoğlu
 Kemer: Durmuş Erdem
 Tefenni: Ömer Okatan
 Yeşilova: Yılmaz Gürcan

Çankırı
Atkaracalar: Rifat Altuntop
 Bayramören: Rıfat Adaşoğlu
 Çerkeş: Hasan Sopacı
Eldivan: Hüseyin Kantaş
Ilgaz: Mehmet Öztürk
 Kızılırmak: Bayar Soysal
 Korgun: Halil Öz
 Kurşunlu: Şakir Kaymak
 Orta: Bayram Yavuz Onay
Şabanözü: Ali Çapçı
Yapraklı: Ali Hasekioğlu

Çorum
 Alaca: Muhammet Esat Eyvaz
 Bayat: Ekrem Ünlü
 Boğazkale: Osman Tangazoğlu
 Dodurga: Bekir Kılıç
İskilip: Recep Çatma
 Kargı: Zeki Şen
 Laçin: Erdal Altuntaş
Mecitözü: Yaşar Kabakçı
Oğuzlar: Ali Uyanık
 Ortaköy: Taner İsbir
 Osmancık: Hamza Karataş
Sungurlu: Selahaddin Uzunkaya
 Uğurludağ: Kenan Genç

Elazığ
Ağın: Mustafa Yentür
 Alacakaya: Ali Tekdemir
 Arıcak: Hamit Temizsoy
 Baskil: İhsan Akmurat
 Karakoçan: Nurettin Arslan
 Keban: Fethiye Atlı
Kovancılar: Hacı Akpınar
 Maden: Orhan Yavuz
 Palu: Mehmet Sait Dağoğlu
 Sivrice: Ebubekir Irmak

Giresun
 Alucra: Asım Kaymakçı
Bulancak: Recep Yakar
 Çamoluk: Savaş Akarçeşme
 Çanakçı: Tuncay Kasım
 Dereli: Kazım Zeki Şenlikoğlu
 Doğankent: Nurettin Günay
 Espiye: Mustafa Karadere
 Eynesil: Coşkun Somuncuoğlu
 Görele: Tolga Erener
 Güce: Aytekin Geçgel
 Keşap: Mehmet Emür
 Piraziz: Hayri Özdemir
Şebinkarahisar: Şahin Yılancı
Tirebolu: Abdullah Karapıçak
 Yağlıdere: Abdurrahman Kırhasanoğlu

Gümüşhane
 Kelkit: Ünal Yılmaz
 Köse: Şerif Aygün
 Kürtün: Ahmet Kanat
Şiran: Yavuz Altıparmak
 Torul: Nidai Köroğlu

Isparta
 Aksu: Adnan Demir
 Atabey: Tevfik Atasoy
 Eğirdir: Veli Gök
 Gelendost: Mehmet Sezgin
 Gönen: Ahmet Doğan
 Keçiborlu: Yusuf Murat Parlak
 Senirkent: İbrahim Erol Durmuş
Sütçüler: Mustafa Üstün
Şarkikaraağaç: Bayram Aydemir
 Uluborlu: Mehmet Ünverdi
 Yalvaç: Tekin Bayram
 Yenişarbademli: Yaşar Gençer

Karaman
 Ayrancı: Serhat Erkmen
 Başyayla: Şerafettin Bulgurcu
 Ermenek: Uğur Sözkesen
 Kazımkarabekir: Ali İhsan Alanlı
Sarıveliler: Halil Kulak

Kars
 Akyaka: Bulut Öztürk
 Arpaçay: Erçetin Altay
 Digor: Nebi Kerenciler
 Kağızman: Fesih Altay
 Sarıkamış: Göksal Toksoy
 Selim: Coşkun Altun
 Susuz: Murat Uray

Kastamonu
 Abana: Rıdvan Oyar
 Ağlı: Soner Dur
 Araç: Mustafa Ayanoğlu
 Azdavay: Osman Nuri Civelek
 Bozkurt: Engin Canbaz
 Cide: Necdet Demir
 Çatalzeytin: Musa İhsan Uğuz
 Daday: Bekir Sami Kavuş
Devrekani: Neşet Kırıştı
Doğanyurt: Ahmet Kaya
 Hanönü: Serkan Uçar
İhsangazi: Zühtü Danacı
 İnebolu: Mustafa Huner Özay
 Küre: Ayhan Suna
 Pınarbaşı: Mehmet Yılmaz
 Seydiler: Mehmet Şahin
Şenpazar: Cem Çınar
 Taşköprü: Hüseyin Arslan
 Tosya: Kazım Şahin

Kırıkkale
 Bahşili: İbrahim Uyar
 Balışeyh: Ali Dedelioğlu
 Çelebi: Süleyman Uluyol
 Delice: Yüksel Yorulmaz
 Karakeçili: Hüseyin Özçelik
 Keskin: Esra Aksoy
 Sulakyurt: Ali Şahin
 Yahşihan: Ahmet Sungur

Kırklareli
 Babaeski: Naci Yavaş
Demirköy: Kamer Tuna
 Kofçaz: Nuri Çalışkan
 Lüleburgaz: Mehmet Gürel Balkan
 Pehlivanköy: Hüseyin Açıkel
 Pınarhisar: Mehmet Kapılı
Vize: Aynur Serin

Kırşehir
 Akçakent: Yılmaz Kılıç
 Akpınar: Mustafa Karahan
 Boztepe: Ramazan Aydın
 Çiçekdağı: Hasan Hakanoğlu
 Kaman: Alpaslan Güzel
 Mucur: Ömür Toker

Kütahya
 Altıntaş: Ferit Karabulut
 Aslanapa: Asaf Akar
 Çavdarhisar: Halil Başer
 Domaniç: Yakup Yardımcı
Dumlupınar: Derviş Kavak
 Emet: Mustafa Koca
 Gediz: Mehmet Ali Saraoğlu
 Hisarcık: Fatih Çalışkan
 Pazarlar: Bilal Demirci
 Simav: Süleyman Özkan
Şaphani: Ramazan Yeşildeniz
 Tavşanlı: Mustafa Güler

Nevşehir
 Acıgöl: Ercan Ertaş
Avanos: Mustafa Körükçü
 Derinkuyu: Bülent Aksoy
 Gülşehir: Mustafa Dursun
 Hacıbektaş: Yusuf Koçak
 Kozaklı: Erdoğan Çelik
 Ürgüp: Fahri Yıldız

Osmaniye
 Bahçe: İbrahim Baz
 Düziçi: Ökkeş Namlı
Hasanbeyli: Mustafa Acar
 Kadirli: Fatin Rüştü Özeser
 Sumbas: Zeki Demiroğlu
 Toprakkale: Ahmet Cavit

Siirt
 Baykan: Faruk Okulevi
 Eruh: Cevher Çiftçi
 Kurtalan: Nevzat Karaatay
 Pervari: Tayyar Özcan
Şirvan: Necat Cellek
 Tillo: Mehmet Mesut Memduhoğlu

Sinop
 Ayancık: Ayhan Ergün
 Boyabat: Şerif Çakıcı
Dikmen: Murat Akça
 Durağan: Ahmet Kılıçaslan
 Erfelek: Ruhi Turan
 Gerze: Hüseyin Güleryüz
 Saraydüzü: Hasan Peker
 Türkeli: Mustafa Özcan

Şanlıurfa
 Akçakale: Abdulhakim Ayhan
 Birecik: Mehmet Faruk Pınarbaşı
Bozova: Hasan Arusoğlu
 Ceylanpınar: Menderes Atilla
 Eyyübiye: Mehmet Ekinci
 Halfeti: Mehmet Erdoğan
 Haliliye: Fevzi Demirkol
 Harran: Mehmet Özyavuz
 Hirvan: Aslan Ali Bayık
 Karaköprü: Nihat Çiftçi
 Siverek: Resul Yılmaz
 Suruç: İbrahim Halil Yıldız
 Viranşehir: İbrahim Gelin

Şırnak
 Beytüşşebap: Yavuz Ataman
 Cizre: Cihan Güven
 Güçlükonak: Bahattin Aktuğ
 İdil: Murat Dalmış
Silopi: Abdulkadir Ökten
 Uludere: Mehmet Paksoy

Tokat
 Almus: Hasn Hüseyin Arıkan
 Artova: A. Lütfü Yalçın
 Başçiftlik: Murat Tuncel
 Erbaa: Hüseyin Yıldırım
 Niksar: Özdilek Özcan
 Pazar: Şerafettin Pervanlar
 Reşadiye: Cemil Kılıç
 Sulusaray: Halil Demirkol
 Turhal: Yılmaz Bekler
 Yeşilyurt: Kazım Misafir
 Zile: Lütfi Vidinel

Uşak
 Banaz: Zafer Arpacı
Eşme: Hacı Mustafa Çetin
 Karahallı: Ali Topçu
 Sivaslı: Mahir Çatalgöl
 Ulubey: Ragıp Bayraktar

Van
 Bahçesaray: Muhammed Affen Orhan
 Başkale: Cüneyt Karabıyık
 Çaldıran: Ferman Yıldırım
 Çatak: Emin Babür
 Edremit: İbrahim Koç
 Erçiş: Abdulahat Arvas
 Gevaş: Sinan Hakn
 Gürpınar: Hayrullah Tanış
 İpekyolu: Abdulmenaf Keyifli
 Muradiye: İbrahim Vanlı
Özalp: Nedim Akanöz
 Saray: Mehmet Şerif Çevik
 Tuşba: Fevzi Özgökçe

Yalova
 Altınova: Metin Oral
 Armutlu: Mehmet Birkan
 Çınarcık: Murat Erdoğan
 Çiftlikköy: Ali Murat Silpagar
 Termal: İsmail Atik

Zonguldak
 Alaplı: Nevzat Çimenoğlu
 Çaycuma: Mithat Gülşen
 Devrek: Mustafa Semerci
 Ereğli: Hüseyin Uysal
 Gökçebey: Vedat Öztürk
 Kilimli: Seçkin Özdemir
 Kozlu: Ertan Şahin

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.