1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. AK Parti Yönetimine bir teklifim var!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti Yönetimine bir teklifim var!

A+A-

AK Parti’nin yeni bir heyecana ihtiyacı var. AK Partili seçmen durduğu yerde duruyor, yeri sağlam, en küçük bir sendeleme yaşadığı yok, Genel Seçimler’de yine yüzde elli oy alacağımıza inancımız var. Derdimiz Anayasa değişikliğini gerçekleştirecek sayısal çokluğa ulaşmak. Bunun için öncelikle AK Parti’nin kendi geçmişini, günümüze taşıması, aidiyet duygusunu kuruluş gününden günümüze kadar bütün yöneticilerine yaşatması faydalı olacaktır.

Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Kurucular Kurulu Üyeleriyle yaptığı toplantıyı hatırlıyorum, karşılıklı yaşanan duygusallık, kendisinin de gözlerini yaşartan bir karşılık bulmuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu kısa sürede bir toplantı yapabilir: AK Parti Kurucular Kurulu Üyeleri, bu zamana kadar AK Parti’de görev yapmış Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeleri, üç dönemde milletvekilliği görevinde bulunmuş eski vekilleri ve uygun görülen diğer yöneticilerin hepsi toplanabilir. Özellikle milletvekilliği görevinde bulunmuş eski vekillerimizin seçim sürecinde değerlendirilmesi, her milletvekili adayının yanına mevcut milletvekilleri ve eski milletvekillerinden birkaç tanesinin olması oy oranımızı artıracak bir çalışmayı getirecektir. Yine bu zamana kadar partimizde geçmişi olan insanların, bugün de aidiyet duygusu pekiştirilecek, her ilin üç dönemlik milletvekili potansiyeli arazi çalışmasında müthiş bir heyecan yaşatacaktır.

Türkiye genelinde her İl Başkanlığı da benzer organizasyonları başlatmalıdır. AK Parti’nin kuruluşundan buyana ne kadar yönetim kurulu üyeliği yapmış kişiler varsa İl Başkanları tarafından toplantıya çağrılmalı, görevlendirmeler yapılmalıdır. Kadın Kolları ve Gençlik Kolları’nda görev yapan yöneticiler de sürece dahil edilmelidir.

İlçe Başkanlıklarımız da aynı şekilde geçmiş dönemde görev yapan ne kadar yönetim kurulu üyesi varsa, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yöneticilerini seçim çalışmasının içine dahil etmelidir.

Konya üzerinden bir isim değerlendirmesi yaptığımızda, üç dönemde ne kadar milletvekilliği yapmış insan olduğunu görürüz, bu isimlerin hiç biri bu dönemde milletvekili adayı değil: Halil Ürün, Sami Güçlü, Hasan Angı, Kerim Özkul, Mehmet Kılıç, Remzi Çetin, Mustafa Ünaldı, Harun Tüfekçi, Abdullah Çetinkaya, Orhan Erdem, Ahmet Büyükakkaşlar, Özkan Öksüz, Muharrem Candan, Ahmet Işık, Mustafa Kabakçı, Hüsnü Tuna, Ali Öztürk, Ayşe Türkmenoğlu, Gülay Samancı, İlhan Yerlikaya, Cem Zorlu, Hüseyin Üzülmez ve Mustafa Akış. Toplam yirmi üç kişi ediyor. Mustafa Baloğlu’nu da bu listeye dahil edebiliriz, mevcut milletvekillerinden sadece o listede yerini alabildi. Geri kalan on üç milletvekili adayı ilk kez listeye giren isimlerden oluşuyor.

Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun bu teklifimizi değerlendirmeye alacağına inanıyorum, kendi potansiyelimizi değerlendirebilmeliyiz. AK Parti’de geçmişi olan herkesin seçim çalışmasında ulaşabileceği bir çok insan olacaktır. Kendi siyasi tarihimizin geçmiş aktörlerini, geleceğimizin imarında göreve çağırmak kadar onları onurlandıran başka bir şey de olamaz. Bizler yaşlarımız ne olursa olsun, hafiften sırtlarımız sıvazlandığında, çocuklar gibi koşturan insanlarız. Bir seçim çalışması başlangıcı olarak da kalmamalı, zaman zaman bu toplantılar yapılabilmeli, birikimlerden istifade edilebilmelidir! 

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic

Önceki ve Sonraki Yazılar