1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. AK Parti insan kalitesi en yüksek siyasi partidir!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti insan kalitesi en yüksek siyasi partidir!

A+A-

AK Parti halkın her kesimini kucaklayan ve insan kalitesi en yüksek siyasi harekettir.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla Kemal Kılıçdaroğlu’nu mu, Devlet Bahçeli’yi mi, Selahattin Demirtaş’ı mı kıyaslayabiliriz? Hepsini toplasan bir Davutoğlu birikimi çıkmaz ortaya!

Devlet Başkanlarının karşısına oturtun her birini, kim daha çok yakışır Başbakanlığa?

AK Parti’nin bakanlarını bir kenara bırakalım, Genel başkan Yardımcılarıyla hangi partinin genel başkan yardımcılarını yarıştırabiliriz?

AK Parti milletvekilleriyle diğer partilerin milletvekilleri arasında da ulaşılamaz dağlar var.

AK Parti İl Başkanlarını bulundukları illerde diğer siyasi partilerin il başkanlarıyla da kıyaslayamazsınız.

Aslan yattığı yerden belli olur” atasözünün karşılığı AK Parti İl, ilçe teşkilatlarıyla diğer siyasi partilerin teşkilat binalarını bile kıyasladığınızda aralarında ne kadar nezaket, temizlik ve insanî sıcaklık farkı olduğunu görürsünüz.

AK Parti Türkiye’nin partisidir, AK Partide başı kapalı bayan sayısıyla başı açık bayan sayısı birbirine denktir, diğer siyasi partilerde bu denkliği asla göremezsiniz.

Bir partinin yönetici kadrosuna ve seçmen kitlesine baktığınızda kimin ayrımcı kimin toparlayıcı olduğunu görürsünüz, yıllardır ayrımcılık martavalı okuyanlar önce seçmen kitlelerinde ayrımcılık yapmaktan vazgeçmelidir!

Çok samimi bir şekilde soruyorum, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan olsa Türkiye’nin durumu ne olur? Ekonomi, ayrımcılık, bir yerlerin baskına direnç, kurumlara hakimiyet, terörle mücadele ve bütün yönetim alanların her birinde Kılıçdaroğlu ne yapabilir?

Kılıçdaroğlu’nun Başbakan olduğu ülkede mi daha çok ayrımcılık yapılır Davutoğlu’nun Başbakan olduğu ülke de mi?

Aynı soruları MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için de sıralayın!

Hatta HDP Genel Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı da katın hesaplarınıza.

Peki, AK Parti dışındaki partilerin kuracağı koalisyon hükümetinden kime ne fayda gelir? Tepedekiler anlaşsa bile taban bu anlaşmayı ne kadar süre sırtında taşır? Böyle bir koalisyon hükümeti Türkiye’yi nereye sürükler ve ne götürür?

AK Parti bu ülkenin mozaik yapısıdır, Türkiye karmasıdır, her ırktan insanın kendini yerli hissedebileceği tek siyasi harekettir.

2002 öncesi Türkiye ne durumdaydı şimdi ne durumdayız?

Sadece insan potansiyeli olarak bile baktığımızda AK Parti diğer partilerle kıyaslanacak durumda değildir. İşin ekonomik boyutu zaten kıyaslama kabul etmez, bir tarafta Türkiye’yi yetmiş sente muhtaç eden muhalefet partisi liderleri, diğer tarafta İMF’ye borç verecek duruma gelen AK Parti vardır.

Vaat dediğimiz şey içi boş bir kandırmaca olacaksa ben de asgari ücreti beş bin lira yapabilirim. Asgari ücret işveren tarafından karşılanmaktadır, devlet tarafından değil. Hangi işveren o parayı çalıştırdığı işçisine verebilir?

Kazandıklarınızı kaybetmemek adına bile olsa tercihiniz AK Parti’den yana olmak zorundadır, diğer parti liderleri bu milletin emeğine aç kurtlar gibi saldıracak sermaye gruplarının, faizci lobilerin karşısında duruş gösteremeyeceği gibi onların nam-ı hesabına çalışacak bir acziyet içindedir.

AK Parti hem Cumhuriyetçi hem Milliyetçi hem de Ümmetçi bir çizgiyi koruyabilmektedir. Bulunduğumuz coğrafyada biri diğerini katledecek olursa, bizlerin de tükenişi olur. Geçmiş yıllarda emir alan Türkiye emir verenlerle aynı masaya oturabilmişse bu değerleri taşıdığı içindir.

AK Parti vatansızlara vatanlarını sevdiren, insanımıza etnik kimlikleriyle Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları olduklarını hissettiren, Cumhurla Cumhurbaşkanını buluşturan, Batı’yla da oturan Doğu’yla da kardeşlik hukukunu pekiştirebilen bir siyasi yapıdır.

AK Parti, dış güçlerin ve içteki her türlü gücün karşısında sınavını vermiş, iradesinin üzerindeki iradeleri kendi sınırları içine çekmiş tek siyasi partidir, Türkiye’de bunun bir başka örneği de yoktur.

AK Parti’den rahatsız olanlar burjuvadır, yabancı sermaye ortaklığı olan medya gruplarıdır, emperyalist ülkelerin taşeron örgütleridir; AK Parti’nin yanında yer alanlarsa bu milletin taa kendisidir!

Önceki ve Sonraki Yazılar