1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. AK Parti İl Başkanlığı KONTV’ye mi çalışıyor?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti İl Başkanlığı KONTV’ye mi çalışıyor?

A+A-

AK Parti İl Başkanlığı’ndan iki haftadır cep telefonuma sürekli mesajlar düşüyor. Konya milletvekili adaylarının KONTV’de katılacakları programlar duyuruluyor. Neden sadece KONTV’de aday tanıtım programları yaptırılıyor sorusunu yöneltmeyeceğim, benim teklifim KONTV’yi de içine alacak, daha geniş seçmen kitlesine ulaşılabilecek bir teklif olacaktır.

Konya’da uydu yayıncılığı yapan bildiğim kadarıyla iki televizyon var, diğer televizyonlar karasal yayın yapıyor. AK Parti İl Başkanlığı KONTV’ye ödediği ücreti biraz daha artırarak diğer televizyon kanallarını da tanıtım programlarına dahil edemez mi?

KONTV’de ya da Konya42 kanalında yapılacak olan programların saatleri yerel televizyonlarla da anlaşılarak, link verildiği takdirde aynı saate bütün Konya kanallarında aynı program izlenebilir. Uydudan yayın yapan televizyonlarla yerel televizyonların ücretleri tabii ki aynı olmayacaktır, birine beş bin lira ödeniyorsa diğerlerine de iki bin lira neden ödenmesin. Sembolik olarak verdiğim rakamları Konya basınını güçlendirme ve daha geniş seçmen kitlesine ulaşmak için kategorileştirmek zor olmayacaktır.

AK Parti İl Başkanı Musa Arat ve İl Başkan Yardımcısı/Tanıtın Medya Başkanı bu konuyu değerlendirmeye almalıdır.

Yerel gazetelerde milletvekilleriyle yapılacak söyleşiler aynı gün bütün gazetelerde tam sayfa olarak yayınlanabilir. Özel söyleşi başlığı altında verilmesi, reklam olarak tam sayfa tanıtım reklamlarından daha etkili olacaktır.

AK Parti İl Başkanlığı’nın tanıtım faaliyetlerini önceki dönemlere göre daha başarılı bulduğumu belirtmeliyim, milletvekili adayları da her gün bir yerlerde kendini gösteriyor. Merkez İlçe Başkanlıklarının sürece dahil edilmesi, teşkilatları da canlı tutuyor. Milletvekili adaylarının ilçe teşkilatlarıyla birlikte programlara katılması bir hukuk oluşturacaktır, tanışıklık hukuku milletvekilleri üzerinde seçim sonrası da yakın diyalogları getirecektir, bu anlamda İl Başkanlığını başarılı buluyoruz.

AK Parti Konya milletvekili adaylarının Konya milletvekili oldukları da şimdiden pratik bir bağlayıcılığı getirmek zorundadır, bazı milletvekillerini Konya meselelerinden uzakta tutmak ya da sadece kendi ilçe sorunlarını onlara yüklemek geçmiş dönemlerde ilçe milletvekili algısını oluşturmuştur. Konya’nın yükünü birkaç milletvekili çekmek zorunda kalmamalıdır, ilçe tercihi olarak belirlenen milletvekili adaylarının öncelikleri hem Konya hem de kendi ilçeleri olmalıdır.

Daha önce AK Parti İl Başkanı Musa Arat’ı da içine alan bir çağrıda bulunmuştum. Şu anda AK Parti’de milletvekilliği yapmış yirmi üç tane eski milletvekilimiz var, bunlarla bir toplantı yapılarak seçim çalışmasına katkı sağlamaları istenmelidir. AK Parti’de üç dönemdir ne kadar yönetim kurulu üyeliği yapmış insan varsa seçim çalışmalarına katılabilecek durumdadır. En güçlü zamanlarımızda kendi insanlarımızdan isteyeceğimiz çalışmalar katkı anlamına gelecektir, değer verdiğimizi gösterecektir, zayıfladığımız zamanlarda yapılacak çağrılar yardım istediğimiz anlamına gelecektir. AK Parti’de geçmişi olan insanlara aidiyet duygularını yaşatmalı, o duyguyu diri tutmalıyız ki, aynı yolun yolcusu olduğumuzu, bu yollarda birlikte yürüdüğümüzü sürekli yaşamış/yaşatmış olalım!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic                     https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic    https://www.facebook.com/cafekuliscom

Önceki ve Sonraki Yazılar