1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. AK Parti İl Başkanı kim olacak tartışmaları başlamıştır!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti İl Başkanı kim olacak tartışmaları başlamıştır!

A+A-

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Genel Merkezi’n isteği üzerine istifa etti.

Böylesi durumlarda “Hayırlısı olsun” denilir.

Yeni belirlenecek il başkanında aranması gereken en büyük özelliğin, bir grubun adıyla adının anılmaması ve birikmiş kişisel rövanşının olmaması gerektiğine inanıyorum.

Bir grupla adının anılması kişinin kendi inisiyatifiyle kararlar alabileceğine engel de değildir, en azından toparlayıcı, birleştirici, en yakını da olsa bir haksızlık, yolsuzluk ya da FETÖ bağlantısı olan kişiler hakkında net tavır geliştirebilen kişi olmalıdır.

Konya AK Parti’nin en sarsılmaz kalelerinden biridir. İnsan tercihlerindeki hatalar bile insanımızda bir güven zedelemesi yaşatmamıştır, bundan sonra şehrin vefasını kendi temsili kabiliyetiyle siyasete taşıyacak bir başkan belirlenmelidir.

Sahada çalışacak, genel merkezde şehrin hakkını koruyan, hükümet yetkilileriyle pazarlık yapabilen bir insan olmalıdır ki, hem hükümette hem de genel merkezde Konya temsil yeteneğine kavuşabilsin.

İl Başkanları yetkin ve etkin bir yönetimle çalıştığında birçok örnek modelleri diğer illere de taşıyabilir.

Önümüzdeki dönem gecesini gündüzüne katan insanların siyaset yapması gereken bir dönemdir.

Şaibeli hiçbir insan yönetimde yer almamalıdır. Konyalıların ismi duyulduğunda “Yakışmış” diyebileceği bir isim araştırması yapılmalıdır.

AK Parti yönetiminde şahsi kanaatimiz siyasi kimliklerini koruyan, şahsiyetleri tartışmaya açılamayan Ülkücü, Saadetli ve Solcu isimler de yer almalıdır. AK Parti bir Türkiye partisidir. Her kesimden insana ulaşıldığı gibi, her kesimin kendi sorunlarını ulaştırabileceği isimler yönetimde temsil edilmelidir.

Konya denildiğinde AK Parti akla gelmektedir, AK Parti denildiğinde Konyalı siyasetçiler maalesef akıllarda yer tutmamaktadır.

AK Parti’nin kuruluşundan buyana Konya’yla birlikte adı anılan bir siyasetçi çıkaramadık, hep lütfedilen siyaset adamlarıyla Konya’yı temsil edebildik. Konyalıların da bu konuda belirleyici olması gerekiyor. Bizler bundan sonra onursuzlara oy verme onursuzluğunu kendimize yaşatmak istemiyoruz!

Konya’da inanılmaz derece kulisler yapılır, sayıları bir elin parmaklarını geçmeyecek kulis yapıları vardır ama hiçbiri yaptıkları kulislerle birilerini bir yerlere taşıyamaz, yapılan kulisler birilerinin ayağını kaydırmaya yeter.

Devletimize katkı sağlayacak, sorunları yerelde çözen, genel merkeze taşınmasını engelleyen, herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir yönetim belirlenebilirse, insanlarımız o kapıları sadece iş takipleri, bir yerlere adam yerleştirmek için aşındırmayacaktır, uygulanabilir projeleri de taşıyan yüzlerce ücretsiz danışmanlık kadrosuna kavuşacaktır.

İl Yönetiminde hanımefendilere pozitif ayrımcılık uygulanmasına gerek yok, yönetimlerde hakkıyla bulunacak onlarda hanımefendi vardır, gençlerimiz de mutlaka yönetimde yer almalıdır.

AK Parti İl Başkanı kim olacak tartışmaları başlamıştır.

Musa Arat ve Yönetim Kurulu Üyelerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz, AK Parti Genel Merkezi’n aldığı kararın da hayırlı olduğuna inanıyoruz. Bütün mesele bu inancımızı koruyacak bir ismin belirlenmesidir!

Önceki ve Sonraki Yazılar