1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. “Ahmet Şükrü’nün ne zaman patlayacağı belli olmuyor!”
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

“Ahmet Şükrü’nün ne zaman patlayacağı belli olmuyor!”

A+A-

Konya Fethullahçı Terör Örgütü yapılanmasının üssüdür.

Bu zamana kadar FETÖ’yle olan mücadelemizi, yolsuzluklarla olan suç duyurusu mücadelemizi bilen, bu milletin alın terini korumayı kendine dert edinen insanlara sesleniyorum!

Ne çok isterdim böyle bir seslenişi!

Bir kısım insanın vicdanında yankı bulacak olan seslenişimizin de, yakın olduğu bir başka insanla ilgili çizilmiş vicdan sınırları seslenişimizi yine kısıtlayacak.

Hatır gönül tanımadan gördüğümüz hakikatleri yazdık bunca yıl, kamuoyu oluşturulmasında her türlü kırgınlıkları da, tazminat bedeli ödemeyi de göze aldık.

Bize ulaşan belgeleri yayınladığımız gibi, suç duyurusunda da bulunan, bu mücadeleyi kayıt altına aldıran bir geleneği başlatmanın derdine de düştük. Kendi başımıza suç duyurularına da yetişemiyoruz, hakkımızda açılan davalara da yetişemiyoruz.

Avukat arkadaşlardan bu konuda açık destek istiyorum.

Yıllarca yaşadığımız mücadele sürecinde gördük ki, bize bir konuda destek verenler bir başka konuda çıkar ilişkilerinin zedelenmesini istemiyor. Bunu anlayışla karşılayacak değiliz ama nedenlerini hem kendilerine yakıştırıyor hem de anlıyoruz!

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ’yle mücadelesinde yalnız kaldığını milletimiz değil bu mücadeleyi vermesi gereken milletvekilleri söylüyor, bizlerin ne öyle bir konumu ne de siyasi bir gücü var.

Esas mesele şahsiyetli olmak

Bizim hayata bakışımız çok basittir; şahsiyetimizi korumakla görevli olduğumuza inanırız. Şahsiyetli olma isteği çok basit bir istek olmakla birlikte hayatın bütün sınavlarından geçirtir insanı. Hayatta en zor olan şey şahsiyetli bir insan olmaktır.

Bizim ülkemizdeki insanların zengin olması için şahsiyetlerinden ödün vermesi gerekir.

Bizim ülkemizdeki insanların makam sahibi olabilmesi için şahsiyetlerinden ödün vermesi gerekir.

Bizim insanımızın en basit sivil toplum örgütünün başında olması için bile şahsiyetinden ödün vermesi gerekir.

Bizim hatalarımız, zaaflarımız yok mu? Elbette ki var, zaaflarımızın bile şahsiyetimizin önüne geçmesine müsaade etmeyen bir yüzleşmeyi yaşatırız kendimize. Dünyaya rezil oluruz ama asla zaaflarımızın esiri olmayız.

Dünyanın en iyi modelini, devlet yönetiminde uygulasanız da, yöneticilerin şahsiyetlerinde sorun varsa, toplumun çoğunluğu ahlaklı dahi olsa, şahsiyetine sahip çıkan bir irade gösteremediği zaman yöneticilerin şahsiyeti onlar için bir model olur.

Bizler kendi inanç eksenimizde şahsiyetimizi Allah’tan başka hiçbir kimseye teslim etmeyen, nefislerimizin isteklerinin birer günah olduğunu bilen, affetme merciinin de yine Rabbimiz olduğuna inanan insanlarız.

Bir insan doğruyu bildiği halde, idarecilerin yanlışlarına göz yumuyorsa, rızkın Allah’tan geldiği inancını dilinden yüreğine indiremeyen, ilahlık makamını kendisi gibi bir kula teslim eden insan olmuş demektir.

Bizler insanların ticari kazançlarına zarar verebiliriz, bizler insanların makamlarından alaşağı edilmesine neden de olabiliriz ama bizler insanların şahsiyet kazanımlarını hiçbir zaman zedeleyecek bir istekte bulunmayız. Zor bir birliktelikten bahsediyorum. FETÖ’yle uğraşımızın yanında bir başka haksızlıkla uğraşımız da olacaktır, FETÖ uğraşısında yükselmeyen sesler bir anda nemalandıkları insanları savunmak için yükselmeye başlayacaktır.

Biz bu şehirde nasıl bir bilinç gelişsin istiyoruz onu da söyleyeyim, daha geçen akşam elektrik kesintisi darbe olacağı düşüncesiyle Konyalıları nasıl sokağa döktüyse, sırf elektrik kesintisi olduğu için de sokağa dökülebileceğimiz ortak bir irademiz olsun istiyoruz.

FETÖ’ye kesilen himmet paralarına gösterilen tepki denkliğinde, tepkilerimizi halkın paralarıyla kurulan kuruluşları zimmetine geçiren insan müsveddelerine de gösterilim istiyoruz.

FETÖ’yü de PKK’yı da, kirlenmiş yapıları da besleyen aynı sermeyedir. Kayıtdışı sermayenin ya da kayıtdışı kuruluşların tepesine mafya da biner, medya da biner, emniyet de, yargı da biner!

Adalet arayışlarımız adliyelerde değil öncelikle eylemlerimizde yankı bulmalıdır.

Ahmet Şükrü’nün ne zaman patlayacağı belli olmuyor” diyen arkadaş, nemalandığın yeri patlattığımız için üzerine bir de özür mü dileyelim.

Şahsiyetli olun biraz!

Önceki ve Sonraki Yazılar