1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Ahmet Sorgun'dan "Korkarım korkmaktan" tavrını bekliyoruz!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Ahmet Sorgun'dan "Korkarım korkmaktan" tavrını bekliyoruz!

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Sorgun’un kendine has bir siyaset tarzı vardır. Hırslı bir adam değildir, kendi iç hesaplaşmaları bazen adım atması gereken yerde de durdurur kendini.

Ben oldum olası Çelebi yanını bireysel yaşantısında sevmeme rağmen siyasi sıfatında bu Çelebi yanını hiç sevmedim hep eleştirdim.

Ahmet Sorgun Bey siyasi yaşamında ekip kurmaktan kaçınan bir adamdır, en büyük korkusu birlikte anıldığı insanların kendi adını kullanarak bir iş yapmaya yeltenmesidir, hep tedbirlidir, hep kontrollüdür, derinden gitmeyi sever, bulunduğu yerde kendisine güven duyulmadan kimse ona gıdım adım dahi attıramaz.

Ahmet Sorgun aynı zamanda nasipler adamıdır, ne Konya Büyükşehir Hukuk İşleri Müşavirliği, ne Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcılığı, ne KOSKİ Genel Müdürlüğü, ne AK Parti Konya İl Başkanlığı, ne AK Parti Konya milletvekilliği ne AK Parti MKYK Üyeliği ne de AK Parti Genel Başkanlığı için  herhangi bir talepte bulunmuştur, ne en küçük çaba sarfetmiştir ne de kulis çalışmaları yürütmüştür, ona görev verilir, o da o görevin adamı olmayı kendine yakıştırırsa kabul eder.

AK Parti Genel Başkan Yardımcıları içinde kendini bakanlığa taşıyacak çalışmaların içinde bulunmayacak tek adam yine Ahmet Sorgun’dur.

Ahmet Sorgun, her ay AK Parti Genel Merkez programlarında beş kez Sayın Cumhurbaşkanımızla ve Başbakanımızla görüşen durumdadır. Bu toplantıların dördü Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın katıldığı Genel Başkan Yardımcıları (MYK), biri de MKYK toplantısıdır. Bunun dışında her Salı yapılan Meclis Grup Toplantılarında ve diğer açılış, davet ve parti toplantılarında da partinin en üst konumunda yer alan genel başkan yardımcıları, grup başkan vekilleri ve bakanlarla bir araya gelmektedir.

Bütün bu girizgahı yapmamızın bir nedeni var. Ahmet Sorgun’un kendisini riske sokmayacak bazı adımlar atması gerektiğini düşünüyoruz. Konya sorunlarını Genel Merkez’e taşımadan yerinde çözebilecek bir irade göstermesi, siyasetten beklentisi olmayan ancak nasip adamına yakışır.

Bir de insanlara, üstlendikleri sıfatları bazı insanların yetişmesinde bir öğreticilik de kazandırmalıdır. Ankara’da da, Konya’da Ahmet Sorgun’un saygın kişiliğinden dolayı belirleyebileceği alanlarda çalışma yürütecek yüzlerce gönüllü insan vardır. Bu çalışmalar Ahmet Sorgun’un yerini sağlamlaştırma çalışmaları olmayacaktır, -yerini sağlamlaştıran bir kişisel tercih zaten siyasi kanaatin beyninde de yüreğinde yer edinmiştir- bu çalışmaların Konyamıza, partimize, ülkemize katkı sağlayacağından kuşku da duyulmamalıdır.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın etrafında adını kullanan birçok isim olmuştur, haddini aşanlar hangi makamda olursa olsun geriye çekilmiştir; Ahmet Sorgun kendini, haddini bilen bir insan olarak kendisiyle ilgili her hangi bir sorun yaşamayacağına göre, kendi inisiyatifiyle belirleyeceği çalışmaların içinde adını kullananı da, haddi aşanı da geriye çekebilecek iradeyi gösterebilmelidir.

Ahmet Sorgun’dan “Korkarım korkmaktan” tavrını bekleme zamanımız gelmiştir!

Önceki ve Sonraki Yazılar