1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Ahmet Şan, Konya’nın en büyük FETÖ operasyonudur!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Ahmet Şan, Konya’nın en büyük FETÖ operasyonudur!

A+A-

Konyaspor Kulübü eski Başkanı Ahmet Şan’ın ByLock kullandığının deşifre edilmesi alttan üstten, sağdan soldan dallanıp budaklanacak Konya’da yapılan FETÖ operasyonlarının belki de en büyüğüdür.

Ahmet Şükrü Kılıç’ın 15 Temmuz 2016 tarihinde “Endüstri Holding Fethullah Gülen'in emriyle nasıl batırıldı?” başlıklı yazdığı yazıda, Konya’daki holdingleri FETÖ’nün nasıl ele geçirdiği ve daha sonra nasıl batırdığı, bir tarafında FETÖ’den yargılanan Boydak’ların olduğu, diğer tarafında da FETÖ’nün firari sanıkları Sami Karahan ve Memduh Oğuz’un yer aldığı detaylıca anlatılmış.

Ahmet Şan’ın yöneticilerinden olduğu KOMBASSAN’ın da FETÖ tarafından ablukaya alındığı, büyümekte olan holdingin bir anda çuvallamasının nedeninin bugün 28 Şubat’ın en büyük ortağı FETÖ olduğu anlaşılmıştır.

KOMBASSAN’ın incelenmesi ve MASAK Raporu’nun hazırlanması gerekiyor. KOMBASSAN’dan hangi kurumlara para aktarıldığının tespit edilmesi, diğer holdinglerdeki yönetimlerin bir anda yönetim değişimine gidilmesinin nedenlerine de ışık tutacaktır.

Ahmet Şan’a yapılan operasyonun holding ayağı kadar önemli olan saç ayaklarından ikincisi de belediyelerdir. Yeni açılan petrol, mağazalar, AVM’ler ve oteller, belediyelerin verdiği ruhsat karşılığında Konyaspor’a bağışta bulunmuş mudur, bulunulan bağışlar için makbuz kesilmiş midir, makbuz kesilmemişse, bu paralardan FETÖ’ye aktarılan paralar var mıdır? Futbolcu transferlerinde yatırılan paralar da incelenmelidir!

Ahmet Şan’a yapılan operasyonun saç ayağının üçüncüsü örgüt bağlantısı olan kişilerin yönetime alınması, siyasi ve bürokrasi ayağıdır.

Ahmet ŞAN, 20/01/2015 tarihinde Konya KOM Müdürlüğü’ne verdiği ifadede; 2006 Yılında FETÖ’nün firari sanığı Memduh Oğuz’u Konyaspor yönetimine yine FETÖ’nün firari sanığı Konya eski İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu’nun ısrarı üzerine aldığını söylemektedir. Memduh Oğuz, Konyaspor Yönetiminden, Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu üyeliğine sıçramıştır. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın avukatlık stajiyerliğini Memduh Oğuz’a ait Oğuz Hukuk Bürosu’nda yaptığını, avukatlık cübbesini Memduh Oğuz’un kendi elleriyle giydirdiğini biliyoruz.

Ahmet Şükrü Kılıç, Mehmet Baykan’ın geçmiş hikayesini ifşaa ettiği için, Mehmet Baykan tarafından mahkemeye verilmiştir.

Ahmet Şan’ın Konyaspor Yönetimine aldığı Memduh Oğuz’u TFF Disiplin Kurulu Üyeliği’ne taşıyan kişinin kim olabileceğini söylemeye gerek var mı? Bu işin ucu Fenerbahçe’ye kadar uzanır, Aziz Yıldırım’ın cezaevinde ifadesini alan kişi Memduh Oğuz’du.  

Ahmet Şan’ın Konyaspor Kulübü Başkanlığı yaptığı dönemlerde, FETÖ bağlantısı olan kaç kişi Konyaspor yönetiminde yer almıştır dersiniz? Bugün elime bir e-posta ulaştı, o isimleri de paylaşayım sizlerle:

Ahmet Şan, ByLock çıktı.

Memduh Oğuz, FETÖ’nün firari sanığı, kırmızı bültenle aranıyor, TMSF bütün mal varlığına el koydu, ByLockçu.

Ali Eğemen, FETÖ/PDY dosyasında sanık, TMSF tüm malvarlığına el koydu, Bylockçu.

Ahmet Baydar, Bylockçu, soruşturması devam ediyor, örgütün üst düzey sohbet grubuna katıldığı iddia ediliyor.

Fethi Büyükbalta, FETÖ/PDY soruşturmasında ismi geçiyor.

Harun Aydın, FETÖ/PDY dosyasında sanık.

Selçuk Aksoy, FETÖ/PDY soruşturmasında ismi geçiyor, örgütün üst düzey sohbet grubuna katıldığı iddia ediliyor.

Abdullah Şanlı, FETÖ/PDY soruşturmasında ismi geçiyor.

Zekeriya Mızrak, (Rulmancı olan) ByLockculara sahip çıktığı iddia ediliyor.

Fatih Yılmaz, FETÖ/PDY soruşturmasında ismi geçiyor.

Ali Karaçayır, FETÖ/PDY soruşturmasında ismi geçiyor.

Mehmet Günbaş, FETÖ/PDY soruşturmasında ismi geçiyor.

Mehmet Tosunoğlu, FETÖ/PDY soruşturmasında ismi geçiyor.

Ahmet Şan’a birkaç soru da biz yöneltelim:

Samsunspor’dan 3 milyon lira karşılığında Konyaspor’a alınan futbolcu neden yeniden Samsunspor’a kiralanmıştır, kaç liraya kiralanmıştır; Adliyespor’dan yaşı geçmiş, futbol oynamaya mecali kalmamış futbolcu neden 300 bin liraya alınış, sonra yeniden Adliyespor’a kiralanmıştır? Bu paralar kulüp kasasından mı ödenmiştir, kulübün kasasından tek kuruş çıkmamışsa makbuzu kesilmeyen paralarla mı ödenmiştir, en önemlisi de bir para aklama işlemi mi gerçekleştirilmiştir?

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat’ın Ahmet Şan’ın gizli ortaklığı olduğu iddialarını Musa Arat’ın kendisine sordum, yalanladı. Elbette ki bir ilişkisi varsa, ortaya çıkacaktır.

Son bir soru daha, Konyaspor’un ve Ahmet Şan’ın başında bulunduğu teşekküllerin sigorta işlerini hangi sigorta firması yapıyor?

İstanbul milletvekili Metin Külünk’ün twitter hesabından Ahmet Şan’la ilgili attığı mesaj da çok konuşuldu.

Sayın Külünk, İstanbul’da serbest bırakılan FETÖcülerle ilgili neden twit atmıyor da Konya’yla bu kadar ilgileniyor? Sayın Külünk bugüne kadar hangi FETÖcü hakkında suç duyurusunda bulunmuştur? Sayın Külünk’ün Konya kulaklarından birinde ByLock çıkması halinde aynı hassasiyeti gösterebilecek midir?

Güven Öten'in gönderdiği açıklamayı ekliyorum;

Alper Bey;

12 sene Konyaspor'da yöneticilik yaptım ve alnım açık. 15 ay önce kendim ayrıldım. Ayrılma sebebim malum kişilerin yaptıkları yanlışları görüp tepki verdiğimden olmuştur.

Not: Güven Bey görmüş olduğu yanlışları da açıklamalıdır. 

Önceki ve Sonraki Yazılar