1. HABERLER

  2. FETÖ/PDY

  3. Ahmet Şan bylock indirdiğini hatırlamıyor, 13 kez kullanmış ama!
Ahmet Şan bylock indirdiğini hatırlamıyor, 13 kez kullanmış ama!

Ahmet Şan bylock indirdiğini hatırlamıyor, 13 kez kullanmış ama!

Konyaspor eski Başkanı Ahmet Şan hakkında hazırlanan iddianameye ulaştık. Ahmet Şan'ın örgüt üyeliğinden 15 yıl hapis istemiyle yargılanması istenmiş. Ahmet Şükrü Kılıç, iddianameyi değerlendirdi.

A+A-

Kendime geldiğimde hafızamı yoklayıp bu bylock kaydının nerde ve ne şekilde hattıma yüklendiğini bulacağım

Konyaspor eski Başkanı Ahmet Şan’da “Bylock” çıktığı haberi, ülke gündemine oturmuş, biz de o dönemde yaşananları köşemize taşımıştık.

Ahmet Şan’la ilgili olarak, FETÖ/PDY üyeliğinden ‘ceza davası’ açıldığını da okurlarımızla ilk biz paylaşmıştık.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Kombassan Holding AŞ adına kayıtlı olan ve 03.09.2014 tarihinde örgütün gizli haberleşme programı bylock’un 0 532 … 02 numaralı hatta yüklendiği tespit ediliyor.

Bu numaranın Ahmet Şan tarafından kullanıldığı detaylı araştırmalar ve bizzat kendisinin kabulü sonucunda da anlaşılıyor.

Hedef IP üzerinden yapılan teyit çalışması üzerine, 03.09.2014 günü saat 19.22.53’ten başlayarak, 21.09.2014 günü saat 21.44.02’ye kadar toplam 13 kez hedef bylock IP’ye bağlantı yaptığı anlaşılıyor.

Ahmet Şan’ın alınan hts bazlarıyla hedef bylock IP bazının, bylock indirilen ve kullanılan tarihlerdeki bazlarla örtüştüğü ve Şan’ın konakladığı otel kayıtlarının da bu bilgileri doğruladığı görülüyor.

Ahmet Şan, 21.08.2017 günü Konya Cumhuriyet Başsavcılığına geliyor; “Dün akşam bir twitter adresinden telefonumda bylock olduğuna ilişkin haberleri duymam üzerine bugün makamınıza bu hususla alakalı görüşmek ve ifade vermek için geldim” diyor.

Sonra da akıllara durgunluk veren bombayı patlatıyor: “Ben kesinlikle bylock isimli yazışma programını hiçbir zaman telefonuma kurmadığımı düşünüyorum, fakat ben pozisyonum gereği bilgi işlemdeki görevlilere ara ara veriyordum bu sebeple onlardan birisinin bylock  programını kullandığından şüpheleniyorum, daha doğrusu bu hususla ilgili olarak hiçbir şey hatırlamıyorum”.

Ahmet Şan’ın, insan aklından daha çok kendi aklıyla da oynayan beyanı bununla da bitmiyor.

Diyor ki; Konyaspor eski Başkanı: “Kendime geldiğimde hafızamı yoklayıp bu bylock kaydının nerde ve ne şekilde hattıma yüklendiğini bulacağım ve makamınıza bilgi vereceğim…

san-ifadesi.jpg

 

13 kez bylock girişi yapmış

Tabii ki, kovuşturma aşamasında Ahmet Şan’a teknik veriler ışığında şu sorulacaktır mutlaka:

Hedef IP ile bağlantınızın 03.09.2014 ila 21.09.2014 tarihleri arasında olduğu görülüyor, bu nasıl bir teknoloji aşkıdır ki, bilgi işlemdeki görevlileri Eskişehir Anemon Otel’e ve Bursa Nilüfer Crowne-Plaza’ya da yanınızda mı götürdünüz?

Bilgi işlemdeki görevliler de şehri gezip, havuz, sauna yapmak yerine, sizin kendilerine emanet ettiğiniz cep telefonuyla bylock’a mı takılmışlar?

Dazkırı/Afyonkarahisar, Altınbaş/Kütahya, Kadınhanı/Konya, Sivas ve Acışehir/Nevşehir illerinde de baz verdiği tespit edilmiş.

Hazırlanan iddianamede bylock kullanımının yer ve saatleri tek tek çıkarılmış, ne bilgi işlemciler ne de bir başkası kullanmış bu telefonu, 13 kez de giriş yapılmış…

Sahi bu hususla ilgili hiçbir şey hatırlamadığına göre, cep telefonu virüs kapmış olabilir, şifre kırıcı bir kabiliyet gösteren cep telefonu hattı kendi kendine bylock kullanıcısı adı ve şifresi alarak bu programı yüklemiş olabilir, hatta Ahmet Şan’ın başarılarından dolayı garezi olanlar tarafından cinci bir hoca vasıtasıyla telefonuna cinleri musallat ettirmiş de olabilirler, sonra da cinler periler yazışmıştır muhakkak!

Ahmet Şan’ın “Etkin pişmanlık hükümleri”nden yararlanma imkanı kalmamıştır, en azından toplum vicdanında pişman olduğunu gösteren itirafları olmalıdır. Ulusal medyada “Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak, tutuksuz yargılandığı” haberlerinin de masa başı haberciliği yapılarak hazırlandığını söylemeliyiz. Ahmet Şan “Etkin pişmanlık hükümleri”nden yararlanma talebinde bulunmadan serbest bırakılmıştır.

Ahmet Şan’ın ev aramasında bir de terörist başı Fethullah Gülen’e ait “Sonsuz Nur” isimli kitap bulunmuş. Bu ayrıntı, “Ev araması bile yapılmamış” diyenlere cevap olsun diye yazılmıştır.

 

13 yıl boyunca başına demir girmiş çıkmış Phineas Gage bile hafızasını kaybetmemiş!

gage.jpg

1848 Yılında Amerika’nın Vermont eyaletinde demiryolu işçisi olan Phineas Gage’nin, patlama sonucu 6 kg ağırlığındaki ve 110 cm uzunluğundaki demir sol gözünün altından giriyor, kafasından çıkıyor. 13 yıl yaşıyor adam, hafızasını kaybetmiyor ama huysuzlaşıyor. Yukarda kullandığım resimde Gane, kafasından girip çıkan demiri elinde tutuyor.

Mahkemelerde kendileriyle ilgili kesin bilgi ve belge sunulan FETÖ sanıklarının en çok kullandığı kelimeler: "Hatırlamıyorum. Hafızamı kaybettim. Hafızam yerine geldiğinde bu konuda bilgi verebilirim…”

 

Ahmet Şan, FETÖ'nün firari sanığı Av. Memduh Oğuz'u yine FETÖ'nün firari sanığı Konya eski İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu'nun talimatıyla Konyaspor yönetimine aldığını 20/01/2015 tarihinde verdiği ifadesinde itiraf etmişti.

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılama esnasında, Bylock’u kimin, ne zaman, nerede yüklediğini hatırlayınca geri dönüş yapmayı düşünen Ahmet Şan, Ali Egemen’i, İsa Tomakin’i, Salih Tuzcu’yu, Memduh Oğuz’u da hatırlayıp, bunlarla olan ilişkisini de anlatmayı düşünür mü acaba?

 

Savcılık tarafından Ahmet Şan'ın 15 yıl hapis istemiyle örgüt üyeliğinden yargılanması istendi

Silahlı Terör Örgütü suçu işlediğine yönelik kamu davası açılmasına, 3713 Sayılı TMK 5/1 maddesi delaleti ile 5237 Sayılı TCK’nın 314/2, 53, 54, 58/9, ve 63. Maddeleri gereğince yargılanması talebiyle cezalandırılması istenmiş.

Ahmet Şan, Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Ahmet Şükrü Kılıç

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.