1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Ah Tayyip Erdoğan ah! Kaç çapulcu taşımışsın yanıbaşında!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Ah Tayyip Erdoğan ah! Kaç çapulcu taşımışsın yanıbaşında!

A+A-

Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin ve Suat Kılıç; dördü de AK Parti’de bakanlık yapmış adamlar.

Bülent Arınç “Yakında Abdullah Gül de bir açıklama yapabilir” diye beklentisini dillendirdi.

Abdullah Gül açıklama yapsa ne olacak orası da ayrı hikaye, daha önce yaptığı açıklamaların bir kıymet-i harbiyesi olmadığını gördü, yaşadı.

Bülent Arınç’ın paralel bağlantısı yıllar öncesine dayanıyor, diğerlerinin durumu zaaflarıyla alakalı, Abdullah Gül’ün bu potaya gireceğini zannetmiyorum, öyle bir düşüncesi varsa bile, beklemeyi bilir, kamuoyu karşılığı olmadan da aynı fotoğraf karesine tırnağını dahi yerleştirmez.

Bülent Arınç; solun Kemal Kılıçdaroğlu karakterini taşıyan, bu işi daha profesyonelce yapmaya çalışan bir adam. Azarı işittiğinde yüzünü yere indireek kadar farkı var, sonra yine aynı herzeleri yemekten geri kalmıyor ama.

Bir insan bu kadar yalama olabilir mi, hiç mi yiv tutmaz, nasıl olur da hiçbir şey olmamış gibi her tükürdüğünü yaladıktan sonra tekrar benzer şeyleri söylemeyi kendine vazife edinebilir?

Bülent Arınç, "Bugün paralelle mücadele kapsamında açılan o kadar davalar var ki üstüme cübbeyi yeniden geçirmeyi arzu ediyorum." demiş. Fethullahçı Terör Örgütü'nün avukatlığına soyunacakmış.

Biz İslamcı olduğumuz ilk günden buyana sevemedik bu şahsı, hakkında bir şeyler bildiğimizden, duyduğumuzdan değil, sevemedik işte.

İster feraset deyin ister başka bir şey!

AK Parti içinde kaldıkları süre içinde durumu idare eden, uzaklaştırıldıklarında ağızlarında gevelediklerini açık eden adamlar sadece bunlardan ibaret değil, sayıları azımsanamayacak kadar hâlâ parti içinde mevcudiyetlerini devam ettiriyorlar.

T.B.M.M.’de görevlerini tamamladıkları halde kendilerine oda tahsis edilenler de aynı merkezden emir alıyor, farklı sıfatlar taşıyanlar da. Bizler millet olarak bu adamları sırtımızda taşımaya devam ediyoruz.

Yaptıkları açıklamaların farklı çevrelerden bir kamuoyu karşılığı var ki, konuşabiliyorlar, utanma duyguları kalmasa bile, sözlerinin alkışlanacağını bilmek, sırtlarının sıvazlandığını görmek yetiyor bu örgüt yaltakçısı olgun yaşlı ergenlere!

Kendilerini camia içinde gösterip, karşı cepheden bizlere kurşun sıkan adamlarla bir bağımız kalmamıştır.

AK Parti’nin bütün kurum ve kuruluşları da bu adamları hiçbir programda ağırlamayacak bir kararlık göstermelidir.

T.B.M.M.’de kendisine oda tahsis edindiren adama mecliste karşılaşan AK Partili milletvekillerinin de bir çift sözü olsun ki, oraya gelmeye de yüzü olmasın!

Siyasi tercihi devlet, millet ve milli iradeden yana olan üniversite rektörlerinin de kapılarını bu tür adamlara açmaması gerekiyor.

Ah Tayyip Erdoğan ah!

Kaç çapulcuyu taşımışsın yanıbaşında!

Önceki ve Sonraki Yazılar