1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Adalet ve Medeniyet Derneği Başkanını değiştirmekle olmaz!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Adalet ve Medeniyet Derneği Başkanını değiştirmekle olmaz!

A+A-

Konya Valiliği’nin resmi web sitesi konya.gov.tr’de 29 Ekim 2016 tarihinde yayınlanan haberi okuyalım önce:

Adalet ve Medeniyet Derneği Konya Şubesi düzenlen törenle açıldı. Törene; Sayın Valimiz Yakup CANBOLAT, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa HEYBET, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami TEZCAN, Adalet Komisyonu Başkanı Nuri KOÇER, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Kemal KUKU, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ŞEKER, Adalet ve Medeniyet Derneği Genel Başkanı Akif TÖGEL, Konya Şubesi Başkanı Mehmet AYKANAT, dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

Konya Şube Başkanı Mehmet Aykanat, aynı zamanda Erbakan Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent.

Hakkında birçok iddia var.

Bazı iddialar yargıya taşınmış, Konya Valiliği’nin arşivlerinde de soruşturma dosyaları bulunuyor.

Adalet ve Medeniyet Derneği Genel Merkezi hiç mi şube başkanı olarak atadığı kişi hakkında bir araştırma yapmamış?

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mali Hukuk Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Muhammet Durdu telefonuna bylock indirdiği gerekçesiyle Konya 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor.

Konya Şube Başkanı Mehmet Aykanat aynı üniversitede görev yapan FETÖcü arkadaşını kurtarmak için adliyede mi soluğu aldı yoksa Muhammet Durdu’nun Adalet ve Medeniyet Derneği yedek yönetim kurulu üyesi olduğunu belgeleyen evrakı avukatlara mı teslim etti?

Bir Başkan'ın ivedi olarak yapması gereken, FETÖcü olduğunu öğrendiği bir üyenin hemen yönetim kurulu kararıyla üyeliğine son vermektir.

Muhammet Durdu’nun avukatları o belgeyi ilgili mahkemeye sunuyor.

Konya Valiliği’nin resmi web sitesindeki haberde, Adalet ve Medeniyet Derneği Konya Şubesi’nin açılışına kimlerin katıldığını okuyoruz.

İşte tam da buna yargıyı etkilemek deniyor.

Ahmet Şükrü Kılıç’ın 17 Temmuz 2017 tarihinde “FETÖcü Muhammet Durdu’nun kefili Adalet ve Medeniyet Derneği” başlıklı yazısında, Muhammet Durdu’nun hem de mahkeme kararının gerekçesinde Adalet ve Medeniyet Derneği’ne üyeliğinin göz önünde tutularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını öğreniyoruz.

Bylockcu sanığı kurtaran kişinin Mehmet Aykanat olduğunu Ahmet Şükrü Kılıç ifşaa ediyor.

Adalet ve Medeniyet Derneği Genel Merkezi Mehmet Aykanat’ın istifasını istiyor.

O istifa yetmez, derneği FETÖcü birini kurtarmak için kullanan kişi hakkında suç duyurusunda bulunulması gerekiyor. Şube Başkanı’nın değiştirilmesiyle bu meselenin üzeri de kapatılamaz.

Adalet ve Medeniyet Derneği, medeni bir cesaret gösterip meseleyi adalete teslim etmelidir, kendilerini aklayamayanlar, başkalarına adaletten de medeniyetten de bahsedemez, ayrıca bir zilleti sahiplenen insana karşı dernek yöneticileri sınanmaktadır!

ETÖcü Muhammet Durdu’nun kefili Adalet ve Medeniyet Derneği - Ahmet Şükrü KILIÇ

Önceki ve Sonraki Yazılar