1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Abdurrahman Çelebi de yok bu şehirde!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Abdurrahman Çelebi de yok bu şehirde!

A+A-

AK Parti’nin içinde FETÖ’yle mücadele eden kaç milletvekili var?

Mücadele eden diyoruz, FETÖ’ye laf söyleyen demiyoruz.

Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi denildiği gibi laf söyleyenleri bile önemseyen duruma geliyoruz.

Mücadele dediğimiz şey genel tanımlamalar yapmak, FETÖ’nün ne kadar hain, alçak bir örgüt olduğunu söylemek değildir.

Mücadele dediğimiz şey, FETÖ üyesi olduğunu bildiğimiz insanlarla uğraşmaktır, kendimize bir cephe edinmek, o cephede sımsıkı durmaktır!

Bir milletvekilinin FETÖ’yle mücadelesi olduğunu kendi şehrinde verdiği mücadeleden anlarız. Adam ya da bayan FETÖ’ye karşı lafını yükseltiyorsa, bir de onun hangi şehirden milletvekili seçilmişse o şehirde elle tutulur, adı sanı belli olan insanlardan kimleri karşısına aldığına, FETÖ Davaları’na takipçi olarak katılıp katılmadığına bakarız.

Saydığım kriterlere uygun düşen bir tane milletvekili yok maalesef.

Televizyon ekranlarında tartışanlardan tutun da konferans verenlere varana kadar hep Fethullah Gülen Belamı’nı ve kamuda nasıl çöreklendiklerini anlatıyorlar sadece, kendi başlattıkları bir tane dahi FETÖcüyü karşısına aldıkları kişisel mücadeleleri yok!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın neden yalnız olduğunu anlıyoruz, değil mi?

FETÖ’yle mücadelenin alanı Demokrasi Nöbetleri tutulan meydanlardan Adliye Koridorları’na yol değiştirmiştir. Bugüne değin bazı milletvekillerinin adliyeye birilerini kurtarmak için gittiğini duyduk ama birileri hakkında şikayetçi olmak için gittiğini duymadık daha!

Bazen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden muhalefet partisi genel başkanları hakkında toplu suç duyurularında bulunan AK Parti teşkilatları da çıkıyor. Ne de olsa orada bir tehlike yok kendileri için, Kemal Kılıçdaroğlu suç duyurusunda bulunanları isim isim hafızasına kaydedecek de değil ama Cumhurbaşkanına sahip çıktıkları inancı kendilerini isim isim Cumhurbaşkanının hafızasına kaydettirecek gibi bir düşünce taşıtıyor, öyle olmasa dahi hangi il ya da ilçe teşkilatıysa medyaya düşen haberler içinden kesilen ya da taranan gazete küpürleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne bırakılır nasıl olsa. Mesele hakaretleri yargıya mı taşımak, kendilerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mı taşımak, tartışılır işte!

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat’ı ve AK Parti Konya milletvekillerini bir gazeteci arkadaş bir yerde denk getirse “Konya’da kaç hakim ve savcı açığa alındı, kaçı ihraç edildi, kaçı tutuklu yargılanıyor, kaç asker tutuklu, kaç işadamı içerde, kaç avukat, kaç öğretmen, kaç akademisyen FETÖ soruşturmasından geçti” diye sorsa ne cevap verecekler? Bir mücadeleleri olmadığı gibi devletin yürüttüğü işlemleri bile ezberlerine almış değiller!

FETÖ Davaları kimsenin kişisel davası değil, hepimizin takibe alması gereken davalar, müştekilerden birine kızıp davayı kişiselleştirmek bir hak olsa, bizim bırakın kızmayı bazı müştekilerle davalarımız var, hiç dünyamıza almayız, bunlara ne oluyor da bu kadar ilgisiz davranıyorlar anlamış değilim!

Mücadelesi olmadığı gibi lafını yükselten Abdurrahman Çelebi de bu şehirde!

Önceki ve Sonraki Yazılar