1. YAZARLAR

  2. Doğan HİSAR

  3. Abdullatif Şener dönek mi, Kılıçdaroğlu karakterine bürünmüş biri mi?
Doğan HİSAR

Doğan HİSAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Abdullatif Şener dönek mi, Kılıçdaroğlu karakterine bürünmüş biri mi?

A+A-

Abdullatif Şener, “Erdoğan’ın bütün sıfatlarını/ünvanlarını kendisine borçlu olduğunu” söylemiş.

Şarap içmeden şarabın tadını bilen, Cumhurbaşkanı olma niyetleri taşıdığı dönemde, eşinin başörtüsü takmasından rahatsız olduğunu ifadelendiren adamın siyasetten anladığı sadece sıfat, evet biz de kendisini uzun süredir sıfatsız kaldığı için sıfat elde etme adına yapmadığı şaklabanlık kalmayan halinden tanıyoruz!

AK Parti’nin kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğu için milletimiz 1 (Bir) yıl sonra AK Parti’yi iktidara taşıdı.

Recep Tayyip Erdoğan hangi ilden bağımsız milletvekili adayı olsa kazanır ama Abdullatif Şener kendi memleketi Sivas’tan bağımsız milletvekili adayı olduğunda yüzüne bakan çıkmadı.

Konya’da da aynı hazin son kendisine bir Fatiha okutacaktır.

Bir insan en azından haddini bilir, “Bütün sıfatları kendisine borçlu olduğunu söylediği adam” her seçimde kendi adıyla Abdullatif Şener’e sıfatlar kazandırdığı gibi binlercesine kazandırmaya devam ediyor!

Bizim milletvekillerinin Abdullatif Şener’le ilgili tek açıklamaları, “İthal milletvekillerine dikkat edin!” demekten ibaret!

AK Parti de büyükşehirlerde Bakanları farklı illerden milletvekili adayı gösterdi, söylenen sözün en azından kendi mecramızda bir geçmişi olmaması gerekir.

Ahmet Hakan Coşkun’a “Dönek” demenin yanında Abdullatif Şener’e o yakıştırma da kifayetsiz kalır!

Siyasi argümanları yılışarak lafa dönüştürecek duruma gelmesi, pişkinliğin zirve ötesi, bir sırıtma halidir.

Türkiye’de bir hukuk sistemi var, hakaret edersen ya tazminat ya da hapis cezasıyla cezalandırılırsın. Biz de bir sürü adama hakaret ettiğimiz gerekçesiyle ceza aldık, itirazlarımızı yaptık, onaylandığında da cezamızı ödedik. Tayyip Erdoğan hakkında bir koruma kanunu yok ki, dokunulmazlığı olsun, sanki masumca Tayyip Erdoğan eleştirileri yaptığı için ceza almış gibi mazlumları oynamanın ne alemi var, zaten yeterince oynatılacak duruma gelmişsin!

Abdullatif Şener siyasi görüşünü takiye mi ediyor, yoksa gerçekten CHP zihniyetini benimseyen bir duruma mı geldi bilemeyiz. Bildiğimiz tek gerçek var, karakter benzerliği kendisini Kemal Kılıçdaroğlu’yla bütünleştirmiştir, CHP seçmenine hayırlı olsun!

Önceki ve Sonraki Yazılar