1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve "Ahmak" Bülent Arınç!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve "Ahmak" Bülent Arınç!

A+A-

Emperyalist ülkelerin Türkiye topraklarında büyüttüğü Fethullahçı Terör Örgütü’nün işgal girişimi milletimiz tarafından bozguna uğratıldı.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün Gezi, Dersane, 17/25 Aralık Milli İradaye Darbe Girişimi ve son olarak kendilerince final olması beklentisiyle gerçekleştirilen 15 Temmuz İşgal Girişi’mi  her seferinde siyasi iradenin başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı ve cesur duruşuyla, milletimizin ölümü göze alan şahadet tutkusuyla geri püskürtüldü.

15 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanımız/Başkomutanımız Erdoğan, halkımızı meydanlara çağırdı, meydanlarda toplanan halkımız darbecilere, emperyalist ülkelerin işgalci örgüt üyelerine meydan okudu.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın iradesiyle AK Parti Hükümeti’nin ilk Başbakanı ve yine Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın terciyle AK Parti tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, darbe girişi akşamı yaptığı o öfke dolu ve cesur açıklamasıyla, şahsımız adına içimizdeki bütün buruklukları, kırgınlıkları almış, zihnimizde en küçük şüphe bırakmayacak şekilde de AK’lanmıştır.

Abdullah Gül’ün ilk kez bu kadar öfkeli, bu kadar net, bu kadar cesur, bu kadar meydan okuyan bir dil kullandığına tanık olduk. Abdullah Gül’e karşı duygularımızdaki mesafe kalkmıştır, yüreklerimizde baştacı olacak bir makama yeniden yerleşmiştir.

AK Parti Hükümeti’nin Konyalı Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun konuşmaları hem öfke hem de tarihsel hatırlatmalarla dolu bir birikim içeriyordu. Sayın Davutoğlu’yla ilgili sayıları az da olsa geliştirilmeye çalışılan dedikodulara zaten AK Parti tabanı hiçbir zaman itibar etmedi.

Konya Mevlana Meydanı’nı hınca hınç dolduran nöbet kahramanlarının karşıladığı konuşmada da Ahmet Hoca, Fethullahçı Terör Örgütü’nün elebaşı Belam soytarısı Fethullah Gülen’e meydan okudu.

Darbe/İşgal girişimin olduğu gece yapılan konuşmaların bir anlamı vardır, sonrasında cengaver kesilenlerin atıp, tutmalarının bizler için hiçbir hükmü yoktur!

Herkes gibi Bülenç Arınç’ın ne söyleyeceğini bizler de merak ettik. Kendine yakıştırdığı “Ahmak” tanımlaması az kalır. Hala net değil, açıklamasında “Darbecileri beceriksizlikle suçlaması” bir yakınmaya kadar uzanacak şekilde, kızının ve damadının Darbe karşıtı eylemlere katılması da bu aileye karşı şüphelerimizi kaldırmıyor.

Mevlana Meydanı’nda nöbet tutan halkımızın organizatörlerden bir isteği var!

Şehitlerimiz için Kur’an ve Mevlid okutulmasını istiyorlar. Kızılay Meydanı’nda tutulan nöbet akşamlarında Kur’an okunuyor, bu isteği Mevlana Meydanı organizatörleri de gündemine almalıdır.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin her akşam yaptığı ikramlardan halkımız memnun, Mevlid okutulduğunda da aynı şekilde geceye uygun ikramlar yapılabilir!

***

Diyanet İşleri Başkanlığımıza yaptığımız Cuma Günü Şehitlerimiz için Gıyabi Cenaze Namazı kılınması teklifimiz fıkıhî bir tartışmanın engeline takıldı. Konyalıların, Mevlana Meydanı’nda yapılmasını teklif ettiği, Kur’an ve Mevlid okutulması isteği böyle bir engelle karşılaşmaz umarım!

Önceki ve Sonraki Yazılar