1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. 17 Aralık yine milat olsun, kurmaylar için olmasın ama!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

17 Aralık yine milat olsun, kurmaylar için olmasın ama!

A+A-

FETÖ soruşturmalarında 17 Aralık’ın milat olması çok da isabetli bir başlangıç gibi gelmiyor doğrusu.

Vatandaşlarımız için bu tarih ilişkilerin kesilmesinde bir milat olabilir ama FETÖ’nün kurmay kadrosu için aklanma tarihi olmamalıdır.

Televizyon ekranlarında şebeklikten başka bir şey yapmayan kurucu kadronun örgüt yapılanmasının mimarları olduğu bilinmektedir, satır aralarında kendi itirafları da var, içlerinde İç Anadolu Bölge İmamlığı yapan üst düzey yöneticileri nasıl 17 Aralık’la örgütten arındırabiliriz?

Bu adamların, bu örgütü, devleti ele geçirmek için kurduklarını daha çocuk yaşlarda bizler hissediyorduk da, uygulayıcıları mı emellerini bilmeyecek?

Adil Öksüz’ünden Akın Öztürk’üne kadar tanıdıklarını söyleyen şaklabanların Fethullah Gülen’i aşağılayan sözleriyle kendilerini kurtarmaları mümkün olmamalıdır?

Bazı FETÖ meddahlarının kızlarının telefonlarına, FETÖ’nün haberleşme programı Bylock’un indirildiği kanıtlanmışsa, bu bile ilişkilerin devam ettiğini gösterir.

Dershanecilik yapan FETÖ gediklisinin dershanelerine giden kaç öğrenci üniversite sınavlarını kazanmış, hiç araştırma yapıldı mı?

Çalınan sorular o dershane tarafından öğrencilere servis edilmiş mi, hiç takibe alınmış mı?

Akın İpek’in kayyum atanan villasını annesi Melek İpek’in kiralamasının altında bir çapanoğlu olduğunu ilk kez biz duyurduk, aramaların sadece odalarda, kasalarda yapılmamasını, toprak altına da bakılması gerektiğini, Cem Uzan örneğini vererek, gizli bölmelerin de olabileceğini yazdık. Sonra gördük ki, tonlarca altın saklanmış toprak altında. Bazı villalarda ceset de çıkabilir dedik, daha o şüphemiz doğrulanmadı, yine de araştırılması gerektiğini düşünüyoruz!

Medya maymunu FETÖ gediklisi kişilerin de altından çok şey çıkacak, kendilerini FETÖ’ye hakaret ederek gizliyorlar, daha bir tane ciddi FETÖ belgesini yargıya taşımış değiller, yıllarca İç Anadolu Bölge İmamlığı yapan adam neden kendisine bağlı olan illerin imamlarını, mütevelli heyetlerini; iş adamları, yargı ve emniyet listelerini vermedi?

12 Eylül Darbesi’ni gerçekleştirenleri geriye dönük yargılıyoruz da, neden FETÖ’nün kurmay kadrosunu 17 Aralık’la sınırlandırıyoruz?

15 Temmuz gecesi bu adamların nerelerde olduğu tespit edildi mi?

Telefon kayıtları incelendi mi?

Yaver kendini gizliyor, koruma müdürü kendini gizliyor, özel kalem müdürü kendini gizliyor, bakan olmuş adam kendini gizliyor, milletvekili olmuş adam kendini gizliyor, belediye başkanı olmuş adam kendini gizliyor, müsteşar, genel müdür, daire başkanları kendilerini gizliyor da, bu adamlar mı geçmişlerini ve mevcut ilişkilerini Fethullah Gülen’e hakaretleriyle gizleyemeyecek?

Önceki ve Sonraki Yazılar